Manchester United osvojio Evropsku ligu i izborio Ligu prvaka (VIDEO)

24 Maja
22:50 2017

Manchester United je pobjedom protiv Ajaxa u finalu osvojio titulu Evropske lige i na taj način izborio plasman u Ligu prvaka.

United je večeras na stadionu “Friends Arena” u Stockholmu u finalu Evropske lige savladao ekipu Ajaxa sa 2:0, te se tako domogao titule Evropske lige.

Manchester je poveo golom Paula Pogbe u 18. minuti na asistenciju Marouanea Fellainija.

U prvom poluvremenu je bilo još nekoliko prilika, ali se na odmor otišlo kod rezultata 1:0 za Manchester.

Crveni đavoli su povećali prednost u 48. minuti golom Henrikha Mkhitaryana, uz asistenciju Chrisa Smallinga.

Do kraja meča je bilo još nekoliko izglednih prilika na obje strane, ali je rezultat ipak ostao nepromijenjen.

Manchester United je tako došao do jedine titule koja im je nedostajala u klupskoj historiji.