Majstorskim golom Džeko nagovjestio uspješnu sezonu (Video)

07 Augusta
20:28 2011

Nogometaši Manchester Uniteda pobjednici su engleskog superkupa (Community Shield), nakon što su na "Wembleyu" pobijedili gradskog rivala Manchester City sa 3:2, a jedan gol za ‘građane’ postigao je i naš Edin Džeko.Mada su nakon prvog dijela imali zaostatak od dva gola, igrači Uniteda su u nastavku napravili preokret i došli do prvog trofeja u ovoj sezoni. City je poveo u 38. minuti golom Lescotta, a na 2:0 povisio je bh. reprezentativac Edin Džeko u 45. minuti.U drugom poluvremenu United je u potpunosti preuzeo kontrolu, a golovima Smallinga (52.) i Nanija (58.) došao do poravnanja. U posljednjim trenucima meča Nani je iskoristio grešku odbrane Cityja i pogodio za konačnih 3:2. (Kliker.info-Fena)