Madrid slavi : Bolji Bayern sretnijem Realu poklonio finale Lige prvaka (Video)

Maj 01
23:50 2018

Real Madrid i Bayern Munchen odigrali su sjajnu utakmicu na Santiago Bernabeu. Do posljednje minute nije se znalo ko će se plasirati u finale Lige prvaka. Na kraju susret je završen rezultatom 2:2, što je bilo dovoljno Kraljevskom klubu za novo finale najjačeg klupskog takmičenja na svijetu.

Bayern je šokirao Santiago Bernabeu već u trećoj minuti. Sergio Ramos je loše reagovao, a sve je dobro pratio Joshua Kimmich, koji je poslao loptu u mrežu za 0:1. Real Madrid je ekspresno izjednačio. Marcelo je u 11. minuti uputio sjajan centaršut, a Karim Benzema je glavom pogodio i izjednačio na 1:1.

U nastavku utakmice viđeno je dosta prilika na obje strane. Veliku šansu za Bayern imali su Robert Lewandowski i James Rodriguez u 33. minuti, da bi u 39. pokušao Cristiano Ronaldo, ali je to odbranio golman Bavaraca. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Kako je počeo prvi dio, tako je i drugi. Samo nakon 20-ak sekundi Bayern je napravio veliku grešku, što je kaznio Kraljevski klub. Corentin Tolisso je vratio loptu za golmana Svena Ulreicha, koji je napravio ogromnu grešku, koju je iskoristio Benzema i drugim golom donio novu prednost španskoj ekipi.

Utakmica je nastavljena u sjajnom ritmu, a u 50. minuti pokušao je David Alaba. Na drugoj strani pet minuta poslije Ronaldo nije iskoristio dobru šansu. Nijemci su se vratili u igru u 63. minuti kada je Rodriguez pogodio za 2:2. Kolumbijac, koji je fudbaler Reala na posudbi u Bayernu, nije slavio pogodak i izvinio se.

Poslije izjednačujućeg gola Bayern je krenuo svim silama po treći, kako bi došao do plasmana u finale Lige prvaka. Redale su se šanse Bavaraca, međutim Real Madrid je uspio “preživjeti” napade njemačkog kluba, te plasirati se u finale najjačeg fudbalskog klupskog takmičenja na svijetu.