Ludnica u Podgorici: Golmanu Rusije razbijena glava, meč prekinut (Video)

28 Marta
03:56 2015

Podgorica11Utakmica petog kola C grupe kvalifikacija za Evropsko nogometno prvenstvo u Francuskoj 2016. godine između Crne Gore i Rusije u Podgorici prekinuta je u 67. minuti pri rezultatu 0-0 nakon što je ruski igrač Dmitrij Kombarov pogođen nepoznatim predmetom s tribune.

Nakon toga je došlo do koškanja između igrača na teren, pa je njemački sudac Deniz Aytekin prekinuo utakmicu.Bio je to drugi prekid nakon što je već u prvoj minuti utakmice ruski golman Igor Akinfejev pogođen bakljom u glavu nakon čega je na nosilima iznesen s terena i prebačen u bolnicu gdje je zadržan na promatranju.

Prekid je trajao više od pola sata, a kada je utakmica nastavljena umjesto Akinfejeva mjesto na golu zauzeo je Jurij Lodigin.

Do gužve je došlo i u poluvremenu kada je na tribini došlo do tučnjave između crnogorskih i ruskih navijača pa se već tada činilo kako neće biti nastavka.

No policija je smirila situaciju i drugo poluvrijeme je ipak nastavljeno, međutim u 67. minuti je došlo do novog incidenta. Kombarov je signalizirao da je pogođen i sudac je prekinuo susret. Samo dvije minute ranije Rusi su imali veliku priliku za vodstvo, no Širokov je promašio jedanaesterac. Tačnije njegov udarac je odbranio Poleksić.

Nažalost, nereda je bilo i prije utakmice u centru Podgorice, a izazvali su ih ruski navijači. Grupa od 50 gostujućih navijača se okupila na Trgu republike, gdje je prvo pjevala i uzvikivala “Rusija i Srbija, braća zauvijek”, a potom i pokušala zapaliti američku zastavu, no u tome ih je spriječila policija. Zatvoreno je i više ulica u centru grada.