Ludnica u Munchenu : Bayern stigao do pobjede nad Realom u 90. minuti (VIDEO)

18 Aprila
05:11 2012

Niti deseti put na gostovanju kod Bayerna u Ligi/Kupu prvaka nogometaši Real Madrida nisu uspjeli pobijediti. Izgubili su deveti put i to s 2:1. Ovog puta to im se dogodilo u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka.Pobjedu je domaćinima pogotkom u 90. minuti, svojim 12. ove sezone u Ligi prvaka, donio Mario Gomez. Ugurao je njemački centarfor loptu u gol Ikera Casillasa iz blizine uklizavši na ubacivanje Philippa Lahma s desne strane. Prethodno je Bayernov kapetan sjajnim driblingom prevario Estebana Granera.

Neugodno su iznenađenje u svlačionici Allianz Arene uoči početka utakmice protiv Bayerna doživjeli nogometaši Real Madrida.Uefinim dužnosnicima prijavili su drsku krađu kojom je nepoznati počinitelj iz Realove kabine odnio šest pari kopački i nekoliko dresova.Tri para ukradenih kopački pripadala su Cristianu Ronaldu, a preostala tri Mesutu Özilu i Karimu Benzemi. U utakmici zastrašujućeg tempa od prve do posljednje minute Bavarci su poveli u 17. minuti pogotkom Francka Riberyja nakon ubačaja iz kuta Tonija Kroosa. Loptu je u zraku promašio Sergio Ramos, te se ona od njegovih prsa odbila na nogu Francka Riberyja, koji je zabio svoj teći ovosezonski pogodak u Ligi prvaka (uz pet asistencija). Postao je također 29-godišnji napadač deveti Francuz u povijesti Lige prvaka s deset postignutih pogodaka u natjecanju.

Bio je to prvi pogodak koji je Real ove sezone u Ligi prvaka primio nakon kornera, kao i njegov prvi primljeni u prvom poluvremenu uopće u Ligi prvaka nakon 24 utakmice.Gosti su izjednačili u 53. minuti nakon dvostrukoga sjajnog napora Karima Benzeme u istoj akciji. Prvu mu je asistenciju, bolju, traljavim udarcem upropastio Cristiano Ronaldo, da bi drugo Francuzovo ubacivanje Portugalac s daljnje vratnice, sa same gol-aut linije, vratio pored Manuela Neuera na nogu Mesuta Özila koji nije promašio prazan gol iz neposredne blizine. Bio je to treći Nijemčev pogodak za Real u Ligi prvaka. Dva mu je puta asistirao Ronaldo.Uzvratna se utakmica sljedeće srijede igra na Santiago Bernabeuu. Konačni će pobjednik ponovno na Allianz Arenu u finale 19. maja. Prvu utakmicu drugog polufinala  u srijedu igraju na Stamford Bridgeu Chelsea i Barcelona.

Bayern: Neuer – Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba – Luiz Gustavo,Schweinsteiger (61. Müller) – Robben, Kroos, Ribery – Gomez
 Real: Casillas – Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao
– Khedira, Alonso -Di Maria (79. Granero), Özil (69. Marcelo), Ronaldo – Benzema (84.Higuain) (Kliker.info-Tportal)