LP : Roma slavila, Chelsea izvukao neriješeno

05 Aprila
11:09 2007

U susretima četvrtfinala Lige prvaka Roma je  sinoć ugostila Manchester United, dok je u London Chelseaju stigla Valencia. Roma je pobijedila Engleze 2-1, dok je na Stamford Bridgeu Chelsea uspio odigrati neriješeno protiv ‘šišmiša’.U odličnoj utakmici prepunoj ritma Roma je svladala Engleze 2-1. Iako su gosti zasluženo ostali bez Paula Scholesa u 34. minuti zbog dva gruba starta nije se previše očitovao igrač manje. U samoj završnici prvog dijela Taddei je zatresao mrežu nakon ubacivanja Mancinija sa lijeve strane. Taddei je pucao sa 5 metara i pogodio nogu Wesa Browna čime je prevaren Van der Sar. U drugom poluvremenu igrači Sir Alexa Ferguson počeli su nešto agresivnije što se isplatilo u 60. minuti kada je Solskjaer sa lijeve strane nabacio u šesnaesterac gdje se nalazio Rooney, koji poput pravog rasnog golgetera smiruje loptu i odmjereno puca i vara vratara Donija. Stadion Olimpico je utihnuo, a Englezi su slavili vrlo vrijedan gol pred uzvrat za tjedan dana. Nakon pogotka Roma je pritisnula još jače i imala puno više od igre, a ‘Crveni vragovi’ su se orijentirali na kontranapade. Totti je prijetio i razigravao igrače, ali nije mogao zatresti mrežu gostiju. Veselje Man Utd-a trajalo je šest minuta kada je Vučinić ponovo doveo domaćine u zasluženo vodstvo. Mancini je snažno pucao posred gola, a Nizozemac je mogao samo odbiti loptu koja pada točno na nogu napadača koji ju u padu posprema u mrežu. Roma je pokušala zabiti još jedan pogodak kako bi si osigurali veliku prednost pred uzvrat na Old Trafford, ali Ferguson je uspio zamjenama dobiti na ritmu i razbijanju konkretnijih napada Talijana. Tijekom i nakon utakmice na tribinama su izbili neredi koje su talijanski policajci nakon nekoliko minuta uspjeli smiriti. Izgredi su počeli nakon što su ‘Crveni vragovi’ izjednačili, a navijači su počeli izazivati Talijane te su oni odgovorili. Obje grupe su bacale stolice i razne predmete jedni na druge, a jedan je navijač ležao na podu krvava lica. Uhićeno je nekoliko engleskih i talijanskih navijača.Na drugoj utakmici Chelsea je odigrao 1-1 protiv odlične Valencije. Španjolci su poveli sjajnim udarcem mladog španjolskog reprezentativca Davida Silve koji je u 30. minuti iz daljine prevario Petra Cecha. Trener Chelsea Jose Mourinho se jako razljutio svjestan nezavidne situacije u kojoj se momčad sa Stamford Bridgea nalazi i traži od svojih igrača napadačku igru. Englezi su prijetili, ali Canizares nije bio svladan. Nakon poluvremena Ashley Cole je nabacio visoku loptu, a Ayala se poskliznuo i dozvolio Drogbi da prevari Canizaresa i izjednači rezultat. Nakon tog pogotka Chelsea je stisnuo Španjolce, ali Valencia se odlično odupirala pritisku i izborila 1-1 prije uzvrata. (kliker.info/Jutarnji list)