Liverpool u finalu Lige prvaka

02 Maja
12:20 2007

Nogometaši Liverpoola plasirali su se u finale ovogdišnjeg izdanja nogometne Lige prvaka nakon što su u uzvratnoj utakmici, nakon udarca sa bijele točke svladali momčad Chelsea. Nakon što je u regularnom djelu utakmica završila 1-0 za domaćine, što je bio rezultat istovjetan onome u Londonu, a kako produžeci nisu donijeli promjene rezultata momčadi su pristupile izvođenju udaraca sa bjele točke.U ruletu jedanaesterca s(p)retniji su bili nogometaši domaće momčadi koji će ime protivnika u Atenskom finalu saznati nakon okršaja Milana i Manchester Uniteda koji je na rasporedu u srijedu.Uvodne minute dvoboja na Anfieldu protekle su bez opasnosti po oba vratara. U 5. minuti iz daljine je probao Gerrard, ali njegov udarac odlazi pored vratiju. Blaga inicijativa Liverpoola ničime nije konkretizirana sve do 22. minute. Dosuđeni prekršaj sa lijeve strane. Steven Gerrard namjestio je loptu i sve je upućivalo kako će nabaciti loptu u kazneni prostor. Ipak, Gerrard se odlučio prizemnom loptom potražiti Aggera na rubu kaznenog prostora čiji precizni udarac završava u mreži.U 32. minuti ubilježili smo prvu priliku Chelsea na utakmici. Drogba se oslobodio Finnana i silovito tukao, ali na putu lopte prema golu ispriječila se sjajna reakcija vratara Reine.Nova prilika za goste iz londona stigla je u 40. minuti. Ubačaj sa strane, ali Drogba i Essien nisu namjestili nišanske sprave te nijihovi pokušaji glavama završavaju u gol autu.Pepe Reina dobro je reagirao i na samom koncu prvoga djela kada je Lampard pokušao pucati direktno iz dosuđenog udarca iz kuta.Slabi pokušaj Drogbe obilježio je početak drugoga djela utakmice na Afieldu. U samo tri minute Peter Crouch je imao dvije izgledne prilike da poveća vodstvo svoje momčadi. Prvo je u 55. minuti Pennant ubacio loptu u peterac gostiju gdje je najviši Crouch, ali njegov udarac zaustavlja Čech, a opasnost pred golom čisti Terry, da bi potom u 58. minuti Zenden ostavio loptu za Riisea koji ubacuje u prostor pred vrata Chelsea gdje je ponovno najviši Crouch, ali ovoga puta greda spašava gol gostiju iz Londona.U 71. minuti i Pennant je imao dobru priliku, ali njegov udarac u posljednji tren blokira Essien. S druge strane Drugba se nekoliko minuta kasnije našao u izglednoj prilici za Chelsea, ali nije bio precizan.Njegov primjer slijedi Lampard koji je neprecizan sa tridesetak metara iz slobodnog udarca, a Drogba je ponovno u središtu pozornosti u 86. minuti kada izbija sam pred Reinu, ali vratar Liverpoola se bolje snašao i otklonio opasnost.Zenden je u samoj  završnici regularnog djela utakmice pokušao odličnim udarcem iznenaditi Čecha, ali vratar Chelsea je siguran.Nakon isteka 90. minute bilo je jasno da će utakmica, prvi puta u povijesti polufinalnih ogleda Lige prvaka, morati ići u produžetke zbog istovjetnog rezultata kao i utakmica igrana u Londonu.U prvome produžetku Kuyt je dva puta bio blizu da poveća vodstvo domaće momčadi, ali u dvije sumnjive pozicije suci su odlučili kako je napadač Liverpoola u zaleđu. I dok prvi puta ta odluka nije utjecala na rezultat jer Kuyt nije svladao Čecha, u drugom pokušaju mreža se zatresla. Dvojbena odluka Gonzaleza i njegovog pomoćnika sa strane.U drugome produžetku bilježimo sjajnu priliku Drogbe u 115. minuti, ali napadač Chelsea je zakasnio za djelić sekunde, dovoljno da Finnan otkloni opasnost. Dvije minute kasnije polupriliku je imao Frank Lamprad, ali njegov udarac nije bio precizan.Dugo će Kuyt pamtiti 119. minutu kada je imao priliku odvesti svoju momčad u Atenu i bez rulete jedanaesteraca. Ostao je na desetak metara sam ispred vratara Čecha, ali njegov pokušaj sjajnom reakcijom zaustavlja vratar gostiju.Umjesto kraja utakmice, promašaj Kuyta donio je udarce sa bijele točke

JEDANAESTERCI:
Zenden (LIV) 1-0, Robben (CHE) – Reina brani, Alonso (LIV) 2-0,  Lampard (CHE) 2-1, Gerrard (LIV) 3-1, Geremi – Reina brani, Kuyt 4-1