Liverpool sa velika dva gola prednosti dočekuje revanš Lige Prvaka (VIDEO)

28 Aprila
05:12 2022

Fudbaleri Liverpoola savladali su u prvoj utakmici polufinala Lige Prvaka Villarreal rezultatom 2:0.

Liverpool je bio bolji tokom većine prvog poluvremena, ali svoju inicijativu nisu uspijevali pretvoriti u prednost na semaforu.

Redsi su najbolju šansu imali u 42. minuti. Thiago Alcantara je primio loptu na sredini terena, povukao je nekoliko metara, a zatim silovito šutirao prema golu Rullija, međutim njegov šut je odbila golmanova desna stativa.

Na odmor se otišlo bez golova, ali je u drugom poluvremenu Liverpool bio odlučan da odnese prednost u revanš, koji će se za šest dana igrati u Španiji.

Prvi gol smo vidjeli u 53. minuti. Kapiten domaćih Jordan Henderson šutirao je prema golu, lopta je zakačila Estupinana i završila u mreži.

Igrači Villarreala nisu stigli ni da shvate šta se dogodilo, a Liverpool je već udvostručio prednost. Ovaj put je strijelac bio Mane, na asistenciju Salaha.

Imao je Liverpool još šansi da povede i većom razlikom, ali u dva navrata je sudija Marciniak poništavao golove Fabinha i Robertsona zbog ofsajda.

Situaciju na terenu i premoć domaćih možda najbolje opisuje statistika, koja kaže da 25 minuta prije kraja utakmice Žuta podmornica nije uputila niti jedan pogodak u okvir gola Redsa.

Do kraja meča Liverpool je kontrolisao igru i na koncu obezbijedio pobjedu koja je zlata vrijedna pred revanš u Španiji.