Liverpool nakon preokreta slavio protiv Citya: Salah i Firmino ovjeruli prolazak u polufinale LP (Video)

11 Aprila
00:22 2018

Manchester City je na Etihadu dočekao ekipu Liverpoola, ali i u uzvratnom susretu momčad Jurgena Kloppa je doživjela poraz, ovaj put rezultatom 2:1.

Na samom početku susreta Građani su preko Jesusa stigli do vodstva od 1:0.

City se ni nakon pogotka nije zaustavljao, te su veoma ofanzivnom igrom stvorili nekoliko odličnih prilika, da bi u 40. minutu zatresli mrežu Kariusa, međutim Saneov pogodak je poništen, pa se na poluvrijeme otišlo sa minimalnom prednosti ekipe iz Manchestera.

U drugom poluvremenu Redsi se bude, pa u 56. minutu preko Salaha stižu do poravnanja.

Igrao se 77. minut kada je grešku u odbrani Citya iskoristio Firmino i iz blizine matirao Edersona za preokret i pobjedu Liverpoola od 2:1.

Klopp je i u ovom susretu bio bolji od Guardiole, te je njegova momčad ukupnim rezultatom 5:1 obezbjedila prolazak u polufinale Lige prvaka.

MANCHESTER CITY – LIVERPOOL 1:2 (Jesus 6’ / Salah 56’, Firmino 77’)

MANCHESTER CITY: Ederson – Walker, Laporte, Otamendi – Silva, De Bruyne, Fernandinho, Silva – Sane, Sterling, G. Jesus.

LIVERPOOL: Karius – Alexander-Arnold, Van Dijk, Lovren, Robertson – Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum, Milner – Salah, Firminho, Mane.