Liga prvaka: Veliki trijumf Reala u Minhenu ( VIDEO)

26 Aprila
01:40 2018

Madridski Real stekao je prednost nakon prve utakmice polufinala Lige prvaka protiv minhenskog Bayerna i na uzvrat ide rezultatom 2:1.

Bolje je Bayern ušao u meč, ali su istovremeno imali i dosta problema. Već u osmoj minuti Arjen Robben je napustio igru zbog povrede, a umjesto njega Jupp Heynckes je na teren poslao Thiaga Alcantaru.

Bayern do vodstva stiže u 28. minutu. James Rodriguez je izbacio Kimmicha po desnoj strani, a desni bek Bavaraca ušao u kazneni prostor, te snažnim udarcem poslao loptu u mrežu.

Odmah nakon tog gola nova glavobolja za Juppa Heynckesa. Povrijedio se i Jerome Boateng, pa je u igru ušao Niklas Sule. Imao je Bayern sjajnu šansu preko Francka Riberyja da duplira prednost, no Francuz se u odličnoj šansi nije najbolje snašao, te je propala ta prilika za domaće.

I u samom finišu poluvremena Kraljevi stižu do poravnanja. Dani Carvajal je glavom sa desne strane prebacio loptu ka kaznenom prostoru, a ona preletjela sviju, da bi je na drugoj strani dočekao Marcelo i iz prve, lijepim šutem, pogodio za 1:1.

Nastavak susreta donosi i preokret Madriđana. U 57. minutu perfektnu kontru izvode rezervista Marco Asensio te Lucas Vazquez. Razmijenili su dupli pas, a Asensio, koji je zamijenio Isca na poluvremenu, lako pogađa za 1:2.

Da problema sa povredama nema samo Bayern pobrinuo se Dani Carvajal. I on je morao zbog povrede ranije napustiti meč, te je ustupio svoje mjesto Karimu Benzemi.

Nakon tog gola veliku šansu ima Bayern. Poslije gužve u kaznenom prostoru na dva metra od gola su se spetljali Muller i Lewandowski, pa ogromna prilika odlazi u nepovrat. Mogao je i Cristiano Ronaldo da poveća prednost svoje ekipe, odlično je iz voleja pogodio mrežu Ulreicha, ali je igrao rukom u prijemu lopte, pa je taj njegov gol poništen.

U samom finišu meča Robert Lewandowski se našao u još jednoj odličnoj šansi da donese poravnanje svom timu, ali je i on loše odreagovao u toj situaciji i propuštena je i posljednja šansa da se u Madrid ide barem sa nerješenim rezultatom.

Real Madrid je u velikoj prednosti sada pred revanš koji se igra u utorak na Santiago Bernabeu stadionu, ali Bayern se nikada ne otpisuje.