Liga prvaka : Veliki preokret Cityja u Gelzenkirhenu, Atletico s dva gola ispratio Juventus (Video)

21 Februara
05:04 2019

Prvi meč osmine finala Lige prvaka između Atletico Madrida i Juventusa odigran je na Wandi Metropolitano u kojem je domaćin upisao veliki trijumf rezultatom 2:0.

Kao što su treneri i najavljivali, iza nas je jedan vrlo neizvjestan, tvrd i borben meč, kojeg je bilo prilično teško suditi, a na kraju su se radovali domaći.

Prvi je ozbiljnije zaprijetio Cristiano Ronaldo, ali je njegov udarac iz desete minute nakon slobodnog udarca odbranio Jan Oblak.

U nastavku mnogo bolja igra Atletica. Prva stopostotna prilika bila je za Diega Costu, ali je u situaciji jedan na jedan šutirao pored gola gostiju.

Odmah sljedeći napad donosi i prečku domaćih koju je pogodio Antoine Griezmann. Igrao se 70. minut kada je Alvaro Morata pogodio za domaće, ali je sudija ponitio pogodak nakon konsultacija sa VAR-om.

No, posljednja faza meča donijela je sjajnu igru Atletica i dolazak do velike pobjede. Prvo je Jose Maria Gimenez pogodio nakon gužve u 78. minuti, a onda je nešto slično prethodilo i pogotku Diega Godina u 83. minuti.

Ostalo je 2:0, tako da Jorgandžije imaju veliku prednost pred revanš u Torinu. Bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić igrao je do 72. minute.

Fudbaleri Manchester Cityja slavili su trijumf nad Schalkeom rezultatom 3:2 na gostovanju u prvom meču osmine finala Lige prvaka.

City je, kao favorit u ovom duelu, ali i jedan od konkurenata za titulu, stigao u Gelzenkirhen s namjerom da ostvari trijumf.

Kako su gosti krenuli, tako je i bilo očekivano. Nekoliko prilika, prava ofanziva, a onda i gol. Igrao se 18. minut kada je Sergio Aguero pogodio nakon greške odbrane domaćih.

Građani su dominirali i u nastavku, ali je Schalke uspio preokrenuti u finišu prvog dijela nakon što je VAR odlučio da su čak dva penala za domaći tim. Oba puta je precizan bio Nabil Bentaleb.

Gosti su nakon sat vremena igre ostali i bez Otamendija koji dobija drugi žuti karton, ali to ih nije koštalo. Rezervista Leroy Sane pogađa u 85. minuti, a onda i Raheem Sterling u 90. za veliki trijumf gostiju iz Manchestera.