Liga prvaka : Velika pobjeda Stare dame nad Kraljevima (Video)

06 Maja
02:39 2015

juve11Nakon 12 godina, kuglice su ponovo spojile Juventus i Real Madrid u polufinalu Lige prvaka.Tada je Juve bio uspješniji, a večeras je u Torinu odigrano prvo poluvrijeme ovosezonskog polufinala. Nakon prvih sjajnih 90 minuta rezultat je glasio 2:1 za Juventus koji je zasluženo nadigrao favoriziranog protivnika. Nema sumnje da će nas i u revanšu za osam dana čekati spektakularan i neizvjestan susret.

U prvom dijelu smo gledali sjajan fudbal. Juve je prvi zaprijetio. Igrala se 3.minuta kada je Sturaro zagrijao dlanove Ikera Casillasa. U 7.minuti Morata ponovo pokušava, ovaj put lukavo, lob udarcem, ali se nije dao iznenaditi golman Kraljeva. Samo minut kasnije Juve je poveo. Tevez je šutirao, Casillas odbranio, ali samo do Morate koji zabija bivšem klubu za erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Real je uzvratio u 12.minuti. Kroos je sjajno šutirao, ali Buffon izbacuje u korner. Tri minute kasnije, Isco šutira ravno u Buffona. U 18.minuti, Tevez je slabo šutirao, a Morata je bio u ofsajdu. U 23.minuti Ronaldo je izbjegao ofsajd, ali je očajno šutirao lijevom nogom pored gola. Samo minut kasnije Lichtsteiner prolazi Marcela, ali umjesto centaršuta odlučio se za udarac. Završilo je dva metra od gola.

U 27.minuti Real je poravnao. Rodriguez je ubacio, a Portugalac neometan glavom zabija za 1:1. Novo uzbuđenje u 34.minuti, Marchisio se odlučio za udarac, ali golman gostiju nije imao potrebe da interveniše. U 41.minuti velika šansa za Real. Isco je ubacio, a Rodriguez sa svega tri metra pogađa prečku, a u nastavku Marcelo šutira preko gola.

U drugom poluvremenu dosta manje prilika. Odmah je Tevez zaprijetio, ali ravno u Španca. U 56.minuti penal za Staru damu. Carlos Tevez je fantastično istrčao kontru, na kraju ga je zaustavio Carvajal, a Atkinson zasluženo pokazao na kreč. Argentinac je uzeo loptu i zabio za 2:1. Zanimljivo je da Englez nije pokazao ni žuti karton Carvajalu iako je kao zadnji igrač napravio prekršaj.

U 64.minuti opasan napad Reala, ali na kraju Ronaldo ne dolazi do lopte. Do kraja je Juve uspješno zadržao stečenu prednost i ostvario zasluženu pobjedu, s tim da je Llorente u 87.minuti mogao zabiti za 3:1, zaobišao je Casillasa, ali je otišao previše u stranu, ubacio je, ali je odbrana gostiju bila na mjestu. Isti igrač je slabo reagirao u sudijskom vremenu kada je ubacio Pirlo.

Juventus – Real 2:1
Torino. Sudija: Martin Atkinson. Strijlci: 1:0 Morata (8), 1:1 Ronaldo (27), 2:1 Tevez (58, pen).
Juventus: Buffon; Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra – Marchisio, Pirlo, Sturaro (od 64. Barzagli), Vidal – Tevez (od 86. Pereyra), Morata (od 78. Llorente).
Real: Casillas; Carvajal, Varane, Pepe, Marcelo – James, Ramos, Kroos, Isco (od 63. Hernandez) – Bale (od 86. Jese), Ronaldo.