LIGA PRVAKA : Velika pobjeda bh. prvaka, Genk -Sarajevo 1: 2

01 Augusta
03:59 2007

Nogometaši Sarajeva su u prvom susretu drugog pretkola Lige evropskih prvaka večeras u gostima savladali belgijski Genk sa 2:1 (1:1). Golove za Sarajevo postigli su Raščić (14.) i Muharemović (86.), dok je jedini pogodak za Genk postigao  Cornelis (27.-11m). Nogometaši Sarajeva uspjeli su iznenaditi favoriziranu belgijsku ekipu i pobjedom napraviti veliki korak ka plasmanu u treće pretkolo Lige prvaka. Mada su domaći nogometaši tokom cijele utakmice diktirali tempo i stvarali prilike, prvak BiH je dobrom igrom u odbrani uspio osujetiti napade Belgijanaca i iskoristivši svoje prilike doći do velike pobjede. U 14. minuti Raščić je iskoristio grešku odbrane Genka i doveo svoju ekipu u vodstvo od 1:0. Domaći su izjednačili preko Cornelisa iz penala, a prethodno je u svom šesnaestercu rukom igrao Babić. U nastavku susreta Genk je stvorio nekoliko dobrih prilika, ali je golman Sarajeva Alaim sjajnim odbranama uspio sačuvati gol. Kazna za propuštene šanse Belgijance je stigla u 86. minuti, kada je Turković sjajnim pasom uposlio Muharemovića, a branič Sarajeva lob udarcem prevario golmana domaće ekipe i tako donio pobjedu svojoj momčadi. Uzvratni susret na rasporedu je za sedam dana na stadionu Asim Ferhatović Hase.(Kliker.info-Fena)