Liga prvaka : Uz pomoć Džeke Romin tinejdžer junak večeri u Rimu (Video)

13 Februara
01:55 2019

Roma je u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka na Olimpicu pobijedila Porto s 2:1 a oba gola za domaće zabio je 19-godišnji ofenzivni veznjak Nicolo Zaniolo.

Siromašno prvo poluvrijeme vidjeli su gledaoci na rimskom Olimpicu, gdje je samo Edin Džeko bio blizu pogotku u prvih 45 minuta, kad je njegov pokušaj zaustavila stativa .

No, u nastavku dvoboja napadači su postali efikasniji, a Rominim ‘džokerom’ pokazao se 19-godišnji napadač Nicolo Zaniolo, koji je iskoristio pažnju koju je obrana Porta poklanjala Edinu Džeki.

U 70. minuti Romin kapiten je na sebe navukao dvojicu igrača i proslijedio loptu Zaniolu, a ovaj je sa 15-ak metara prizemnim šutom pogodio suprotan kut. Iker Casillas se ispružio koliko je mogao, ali nije uspio zaustaviti precizan udarac Zaniola koji je postigao svoj prvijenac u Ligi prvaka.

Samo šest minuta poslije Zaniolo je postigao i svoj drugi pogodak, za koji opet velike zasluge idu na adresu Edina Džeke. Bosansko-hercegovački reprezentativac je s 20-ak metara potegnuo i pogodio stativuu, kad je Casillas već bio svladan. Lopta se idealno odbila Zaniolu, kojem nije bilo teško poslati je u nebranjenu mrežu.

No, Portugalci su uz malu pomoć sreće u 79. minuti uspjeli postići pogodak koji im otvara dobru startnu poziciju za uzvrat. Soares je u pokušaju udarca idealno poslužio Adriana koji je izbjegao ofsajd i našao se iza Romine obrane te preciznim udarcem svladao Mirantea za konačni 2-1.