Liga prvaka : Stara dama’ srušila Real, Unitedu ‘bitka za Britaniju

21 Oktobra
21:35 2008

Nogometaši Juventusa savladali su Real Madrid pred domaćim gledateljima u Torinu 2-1 u trećem kolu Lige prvaka i tako prekinuli negativan niz od pet utakmica bez pobjede.Juventus je u posljednjih pet utakmica upisao tri remija i dva poraza, te je treneru torinske momčadi Claudiju Ranieriju bio prijeko potreban pozitivan rezultat za sačuvanje svoje pozicije. Mrežu Reala načeo je Alessandro Del Piero prekrasnim udarcem s više od dvadeset metara u desni gornji kut Ikera Casillasa, nakon duplog pasa s Amaurijem. Do povećanja vodstva Juve je došao u drugom dijelu u 49. minuti preko Amaurija. Na lijevoj strani na vlastitoj polovici Nedved je oteo loptu Pepeu, izvrsno ubacio pred vrata Casillasa, a Amauri je glavom iz neposredne blizine nadvisio Gabriela Heinzea i našao put do mreže. Nakon drugog primljenog gola Real je ubacio u višu brzinu i ubrzo su zaredale šanse Rafaela van der Vaarta i Wesleyja Sneijdera, ali njihovi pokušaji bili su neprecizni. Ipak, u 66. minuti Ruud van Nistelrooy iskoristio je jedno kvalitetno ubacivanje Heinzea i glavom poslao loptu u mrežu Alexa Manningera, koji je na vratima Juvea mijenjao ozlijeđenog Gianluigija Buffona. Do kraja utakmice Real nije uspio postići izjednačujući pogodak i tako je doživio prvi poraz u ovosezonskom najelitnijem nogometnom klupskom natjecanju. Juventus je pobjedom skočio na vrh ljestvice s bodom više od madridskog kluba.

Arsenal ‘potopio’ Fenerbahçe

Nogometaši Arsenala ostvarili su uvjerljivu pobjedu 5-2 na gostovanju kod Fenerbahçea u trećem kolu Lige prvaka.Nakon što su Portu u prošlom kolu “utrpali” četiri gola, “topnicima” je protiv Fenerbahçea uspjelo postići čak i gol više. Mrežu Turaka Arsenal je načeo u desetoj minuti. Fantastičnom loptom u prostor Cesc Fabregas proigrao je Emmanuela Adebayora, koji mirno šalje loptu u donji desni kut iz neposredne blizine. Već u sljedećoj minuti gotovo na identičan način Fabregas je proigrao Thea Walcotta, koji dribla vratara Volkana Demirela i šalje loptu u praznu mrežu. Malo nade domaćinima vratio Semih Sentürk iz neposredne blizine u 19. minuti, ali ona nije dugo trajala. Naime već tri minute nakon toga Abou Diaby vraća Arsenalu dva gola prednosti lijepim udarcem lijevom nogom, iskosa s lijeve strane ruba udarcem u donji desni kut. Tri gola prednosti Arsenalu donosi Alexandre Song u 49. minuti. Fabregas je ubacio u kazneni prostor domaćina, a nespretnost turskih braniča iskoristio je Song, koji je moćnim volejem s ruba peterca zakucao loptu u donji lijevi kut. Ali golijadi tu nije bio kraj. Španjolski napadač Dani Güiza smanjuje prednost Arsenala u 79. minuti, a na samom kraju utakmice 17-godišnji Aaron Ramsey s ruba šesnaesterca pogađa donji lijevi kut vratara Demirela i postavlja konačan rezultat 5-2. Zanimljivo je spomenuti da je Arsenal na kraju utakmice imao manje udaraca prema golu od Fenerbahçea (12-21), te da od ukupno šest udaraca "topnika" u okvir gola čak pet pronašlo put do mreže. U drugoj utakmici G skupine Dinamo Kijev je savladao Porto u gostima 1-0 i tako izbio na drugo mjesto na ljestvici. Jedini pogodak u tvrdoj utakmici u kojoj nije bilo puno izglednih prilika postigao je Aleksander Alijev iz slobodnog udarca s nekih tridesetak metara.

Unitedu ‘bitka za Britaniju’, devet golova na El MadrigaluU

susretima 3. kola Lige prvaka u E skupini, domaćini su ostvarili očekivane pobjede. Manchester United je na Old Traffordu pobijedio Celtic s 3-0, do je Villarreal na svom stadionu pobijedio Aalborg sa 6-3.Sudionici E skupine uklopili su se u nevjerojatno efikasnu večer u Ligi prvaka. Manchester United rutinski je svladao Celtic s 3-0, a pobjeda ”Crvenih vragova” mogla je biti i uvjerljivija, budući da su na gol Celticovog vratara Boruca zapucali čak 23 puta. Prva dva pogotka za domaćina zabio je bugarski napadač Dimitar Berbatov, koji je sada s 4 pogotka vodeći strijelac Lige prvaka. Prvi je gol ”Berba” zabio u 30. minuti, a drugi u 51. Kod prvog mu je loptu nakon kornera proslijedio O'Shea, kod drugog je Cristiano Ronaldo izveo slobodni udarac, Boruc je odbio loptu, a Berbatov je pritrčao i iz blizine pospremio loptu u mrežu za 2-0. Oba pogotka su bila dosta sumnjiva zbog mogućeg zaleđa bugarskog napadača. Točku na i stavio je Wayne Rooney u 76. minuti. Rooney je sjajnu golgetersku formu potvrdio lijepim pogotkom izvan kaznenog prostora. Gledatelji na El Madrigalu vidjeli su nevjerojatan i rijetko efikasan dvoboj između Villarreala i danskog Aalborga s čak 9 golova! Gosti su poveli u 19. minuti. S lijeve strane je lijepo ubacio Due, a Saganowski je glavom tukao precizno, iako ne previše u stranu. Domaćin je preokret napravio u razdoblju od 28. do 33. minute, kada su Rossi i Capdevila svojim golovima donijeli vodstvo ”žutoj podmornici”. Posebno je lijep bio pogodak Capdevile, koji je sa 17-18 metara neobranjivo pogodio mrežu vratara Aalborga Zaze. No, gosti su uspjeli izjednačiti već u 36. minuti. Thomas Enevoldsen, reprezentativac danske U 21 reprezentacije, izbio je sam pred Diega Lopeza i matirao ga preciznim niskim udarcem. U 67. minuti je španjolski predstavnik drugi puta poveo. Marcos Senna je opalio iz daljine, gostujući vratar Zaza je loše intervenirao, lopta mu se odbila od prsiju, pritrčao je Joseba Llorente i poentirao za vodstvo 3-2. Isti je igrač do kraja utakmice zabio još dva pogotka, u 70. i 84. minuti. Jedan je gol za domaćine zabio i Robert Pires, iz blizine glavom u 79. minuti, dok je za goste strijelac trećeg pogotka bio Johansson u 77. minuti. Zanimljivo da su i Joseba Llorente i Pires ušli u igru u drugom polvremenu. Trener Manuel Pellegrini imao je jako dobar nos. Manchester United i Villarreal s ovim su pobjedama stigli nadomak plasmana u drugi krug natjecanja. I jedni i drugi imaju po 7 bodova, dok će se, kako sada stvari sada stoje, Celtic i Aalborg, i jedni i drugi s jednim bodom, boriti za treće mjesto i nastavak natjecanja u Kupu UEFA-e.

Lyon okrenuo Steauu, Bayern bez milosti za ‘Viole’

Momčad Lyona nadoknadila je u Bukureštu dva gola zaostatka u 3. kolu F skupine Lige prvaka, te je na kraju slavila s 5-3.Steaua je povela već u 8. minuti. Nakon centaršuta Ogararua s desne strane, Arthuro je postigao pogodak glavom sa 6-7 metara udaljenosti. Još se momčad Lyona nije niti oporavila od tog šoka, a tri minute kasnije već je bilo 2-0. Nakon kornera s desne strane, Dorian Goian se u skoku lagano naslonio na protivničkog braniča, te je s keđima postigao pogodak! No, Lyon se već u prvom poluvremenu uspio vratiti. U 23. minuti je Keita krasnim volejem iskosa s desne sgtrane smanjio na 2-1. Deset minuta kasnije, nevjerica među navijačima domaćeg sastava, Lyon je uspio izjednačiti! Fabio Grosso izveo je slobodni udarac s lijeve strane, a najbolji strijelac Lyona Karim Benzema uspio je glavom pogoditi na 2-2. No, niti to nije bilo sve u prvom dijelu. Steaua je zabila i treći gol, opet nakon kornera s desne strane. Ovoga puta je najspretniji u kaznenom prostoru gostiju bio Petre koji je glavom zakucao loptu u mrežu za novo vodstvo domaćina. U nastavku se dogodio veliki preokret, te je Steaua nastavila svoj niz podbačaja u Ligi prvaka. Fred, koji je ušao u igru u 67. minuti, samo dvije minute kasnije je poentirao za 3-3. Karim Benzema je svojim drugim golom u 71. minuti, nakon ubačaja iz slobodnog udarca s desne strane, doveo goste u vodstvo 4-3, a pobjedu sedmerostrukog prvaka Francuske potvrdio je opet Fred u drugoj minuti sudačke nadoknade. Omjer udaraca prema golu, 20-8 u korist Lyona, odnosno 10-4 u okvir gola, potvrđuje da je pobjeda ”Lavova” bila potpuno zaslužena. Bayern je na Allianz Areni svladao Fiorentinu s 3-0. No, statistika otkriva da je rezultat mogao biti i puno drugačiji. Fiorentina je uputila čak 23 udarca na gol, 8 više od domaćina. No, Bavarci su bili efikasni, a ”Viole” su promašivale. Bayern je do vodstva stigao već u 4. minuti. Luca Toni, bivši igrač Fiorentine, odlično je glavom prebacio loptu prema Kloseu koji je izdržao duel s Gamberinijem, a potom iz blizine svladao Sebastiena Freya. Drugi pogodak za Bavarce postigao je Bastian Schweinsteiger u 29. minuti, kada je poentirao s 14-15 metara  lijevom nogom. Konačnih 3-0 postavio je Ze Roberto lijepim udarcem. Trener domaćeg sastava Jürgen Klinsmann nije mogao sakriti sreću i zadovoljstvo, razvukao je osmijeh od uha do uha nakon trećeg pogotka njegove momčadi. Beyaern je zadržao vodstvo na ljestvici, sada ima 7 bodova, 2 više od Lyona. Fiorentina će natjecanje nastaviti s 2 boda, a Steaua samo s jednim.    (Kliker.info-JL)