Liga prvaka : Šokantan crveni karton Ronalda, šou Pjanića, debakl Džekine Rome… (Video)

20 Septembra
03:49 2018

Utakmicom u Valenciji na Mestalli Juventus je pokazao da je ove godine jedan od glavnih favorita za osvajanje Lige prvaka. Svjetska sportska javnost s nestrpljenjem je iščekivala meč u Španiji u kojem je Cristijano Ronaldo debitovao u Ligi prvaka u dresu kluba iz Torina.

No, Portugalac je uspio odigrati samo 29 minuta. Tačnije, zaradio je direktan crveni karton, nakon jednog duela s protivničkim defanzivcem.

Na usporenom snimku vidi se da je Portugalac pokušao za kosu počupati fudbalera Valencije, ali, kako god, čini se da je Felix Brych donio prestrogu odluku da isključi Portugalca, koji je u suzama napustio teren.

Svi su tada otpisali Juventus. Ali, Juve je Juve. Nema Ronalda, ali ima Pjanića. Sa igračem manje, italijanski prvak zaigrao je još bolje i na krilima maestralnog bh. veznjaka Miralema Pjanića došao do velike pobjede. Oba gola za Juventus postigao je Mire, oba iz penala koje je rutinski izveo. Valencija je imala priliku u 95. minuti da postigne pogodak, ali je Parejo promašio penal.

Drugi bh. reprezentativac, Edin Džeko, nije se radovao večeras. Roma, za koju nastupa bh. napadač, upisala je ubjedljiv poraz u Madridu od branioca naslova – Reala. Madriđani su slavili sa 3:0, a Edin je za 90 minuta provedenih na terenu zaradio žuti karton.

Sigurne pobjede ostvarili su Manchester United na gostovanju kod Young Boysa, te minhenski Bayern protiv Benfice. Najveće iznenađenje priredili su fudbaleri Lyona koji su na gostovanju savladali Manchester City sa 2:1.

Grupa E

Benfica – Bayern München 0:2 (Lewandowski 10’, Sanches 54’)
Ajax – AEK Athens 3:0 (Tagliafico 46’, 90’, Van de Beek 77’)

Grupa F

Shakhtar – Hoffenheim 2:2 (Ismaily 27’, Maycon 81'/Grillitsch 6’, Nordtveit 38’)
Manchester City – Olympique Lyon 1:2 (Silva 67'/Cornet 26’, Fekir 43’)