Liga prvaka: Ronaldo postigao 501 gol u karijeri, City do slavlja u finišu, PSG rutinski… (Video)

01 Oktobra
05:23 2015

epa04957879 Real Madrid's Cristiano Ronaldo (L facing) is celebrated by teammates after scoring the opening goal during the UEFA Champions League group A soccer match between Malmo FF and Real Madrid in Malmo, Sweden, 30 September 2015.  EPA/ANDERS WIKLUND SWEDEN OUT

Večeras je u okviru Lige prvaka odigrano osam utakmica u grupama A, B, C i D.Real Madrid je na krilima Ronalda slavio na gostovanju kod Malmea rezultatom 0:2. Ronaldo je prvo u 29. minuti postigao pogodak za 0:1, kojemu je to ujedno bio 500. gol u karijeri. Ronaldo je na ovoj utakmici došao i do 501. pogotka kada je postavio konačnih 0:2 u 90. minuti.

PSG je rutinski sa 0:3 slavio na gostovanju kod Shakhtara. Strijelci za pobjedu Parižana bili su Aurier, Luiz i Ibrahimović.
Juventus je sa 2:0 savladao Sevillu. Prvi gol djelo je Morate, dok je konačnih 2:0 postavio Zaza. Manchester City je slavio na gostovanju kod Borussije Monchenglabach rezultatom 1:2. Borussija je prvo u 20. minuti prokockala priliku za vodstvo, kada Raffael promašuje penal. Međutim, Borussija do vodstva stiže u 54. minuti preko Stindla, da bi izjednačenje građanima donio Cristensen autogolom u 65. minuti. Pobjedu Cityju donosi Aguero u 90. minuti.

Manchester United savladao Wolfsburg rezultatom 2:1. Poveo je Wolfsburg u 4. minuti da bi crveni đavoli poravnali preko Mate u 34, a pobjedu Unitedu donosi Smalling pogotkom u 53. minuti. CSKA je u Moskvi savladala PSV rezultatom 3:2, sva tri gola igrači CSKA su postigli u prvom poluvremenu. Prvo je Musa pogodio za 1:0, da bi Doumbio sa dva pogotka doveo Moskovljane u prednost od 3:0. Doumbio je imao priliku da poveća rezultat i postigne hat-trick ali je promašio penal u 44. minuti.

U drugom poluvremenu PSV je sa dva pogotka Lestienne uspio smanjiti rezultat na 3:2, ali do izjednačenja nije uspio doći.
Atletico Madrid je na svom terenu poražen od Benfice rezultatom 1:2. Iako su poveli Madriđani pogotkom Correa, Portugalci su uspjeli preokrenuti rezultat preko Gaitana i Guedesa. Astana je ranije večeras remizirala sa Galatasarayem rezultatom 2:2.

Grupa A
1. Real M.    2    2    0    0    6:0    6
2. PSG        2    2    0    0    5:0    6
3. Malmö    2    0    0    2    0:4    0
4. Shakhtar    2    0    0    2    0:7    0
Rezultati: Malmoe – Real Madrid 0:2 (Ronaldo 29, 90), Shakhtar – PSG 0:3 (Aurier 7, Luiz 23, Ibrahimović 90).

Grupa B
1. PSV        2    1    0    1    4:4    3
2. Man. Utd    2    1    0    1    3:3    3
3. CSKA M.    2    1    0    1    3:3    3
4. Wolfsburg    2    1    0    1    2:2    3
Rezultati: CSKA Moskva – PSV 3:2 (Musa 7, Doumbia 21, 36pen – Lestienne 60, 68), Manchester Utd – Wolfsburg 2:1 (Mata 34pen, Smalling 53 – Caliguri 4).

Grupa C
1. Benfica          2    2    0    0    4:1    6
2. Atl. Madrid    2    1    0    1    3:2    3
3. Galatasaray    2    0    1    1    2:4    1
4. FC Astana    2    0    1    1    2:4    1
Rezultati: Astana – Galatasaray 2:2 (Balta 77ag, Carole 89ag – Kisa 31, Erić 86ag), Atletico M. – Benfica 1:2 (Correa 23 – Gaitan 36, Guedes 51).

Grupa D
1. Juventus    2    2    0    0    4:1    6
2. Sevilla    2    1    0    1    3:2    3
3. Man. City    2    1    0    1    3:3    3
4. Borussia M.    2    0    0    2    1:5    0
Rezultati: Borussia M. – Manchester City 1:2 (Stindl 54 – Otamendi 65, Aguero 90pen), Juventus – Sevilla 2:0 (Morata 41, Zaza 87).