Liga prvaka : Roma, Sevilla, Inter i Barcelona osigurali prolaz u drugi krug

28 Novembra
12:23 2007

Nakon reprezentativnih obveza odigrani su susreti petog kola Lige prvaka skupina E, F, G i H. Dobili smo i nove putnike u drugi krug najprestižnijeg europskog klupskog natjecanja te su nam poznati i klubovi koji će natjecanje nastaviti u Kupu Uefe. Roma, Sevilla, Inter i Barcelona ostvarili su večeras plasman u drugi krug Lige prvaka, a Sporting i Slavija sigurno nastavljaju natjecanje u Kupu Uefe. U skupini E i G očekuje se borba do posljednje minute. Naime u tim dvjema skupinama još nije poznato tko će igrati gdje.Na stadionu Ramon Sanchez-Pizujan Sevilla je pobjedom nad Arsenalom 3-1 osigurala drugi krug, a sada je preuzela i vodstvo na tablici skupine H. Od početka do kraja utakmice igrao je i Eduardo te bio jedan od boljih igrača poraženih. Nakon dodavanja Niklasa Bendtnera u 11. minuti Eduardo hladnokrvno na petercu prsima ‘štopa’ loptu i pogledava istrčalog vrata te jednim potezom izbacuje braniča i vratara Palopa te smireno šalje loptu u mrežu za muk stadiona.
Gosti su slavili prvo mjesto u skupini kada je Seydou Keita u 24. minuti snažnim udarcem sa 16 metara oparao mrežu Manuela Almunije. Tom pogotku prethodila je pogreška Senderosa. Eduardo je stvarao dosta problema Danielu Alvesu na lijevoj strani napada ‘topnika’. Domaćini su u 34. minuti preokrenuli rezultat i došli do prvog mjesta na tablici. Daniel Alves izveo je slobodni udarac sa desnog krila i nabacio točno na glavu Luisa Fabiana koji pogađa suprotni kut vratiju Arsenalova vratara. U samoj završnici utakmice Kanoute je srušen u kaznenom prostoru te sam izvodi najstrožu kaznu i postavlja konačnih 3-1.

Slavija osigurala Kup Uefe
U drugom susretu skupine H Steaua i Slavija odigrali su 1-1 te je tako češka momčad osigurala plasman u Kup Uefe. Badea je ostavio Rumunje u igri za Kup Uefe pogotkom u 12. minuti, ali je Zdeněk Šenkeřík, koji je bio strijelac i u prvoj njihovoj utakmici, glavom poravnao rezultat i odveo Čehe u Kup Uefe.U skupini E Stuttgart je preokrenuo vodstvo Rangersa za prvu ovosezonsku pobjedu u najprestižnijem europskom klupskom