Liga prvaka : ‘Redsi’ razbili Real, Chelsea ‘pokorio’ Torino

11 Marta
05:43 2009

Poznata su četiri putnika u četvrtfinale Lige prvaka. Chelsea je neokrznut prošao kroz Torino odigravši 2-2 protiv Juventusa, Liverpool je deklasirao Real Madrid na Anfieldu, Villareal je slavio u Ateni, dok je Bayern ponovno priuštio katastrofu Sportingu.Chelsea je stigao u Torino na megdan Junetusu s pogotkom prednosti iz prvog susreta. Menadžer Chelseaja Guus Hiddink orijentirao se uglavnom na obranu tog vodstva, no sve je ‘palo u vodu’ već u 19. minuti. Sjajnu su akciju izveli Iaquinta i Trezeguet. Talijan je atraktivno dodao Francuzu, ovaj petom u zraku vraća Iaquinti koji izbija sam pred Cecha i zabija za anuliranje vodstva iz prve utakmice. Minutu potom ‘Stara dama’ je mogla doći u vodstvo u ukupnom omjeru kada sjajan udarac Del Piera krajnjim naporom brani Cech. Englezi nisu imali većih prilika, kao da su se čuvali za sam finiš prvog dijela. Na isteku 45. minute Drogba je sjajno izveo slobodan udarac, Buffon brani, ali lopta je već prošla gol liniju. Međutim, sudac Mallenco ostao je ‘nijem’ na užas igrača Chelseaja. No, ipak ima pravde. U sudačkoj nadoknadi londonski klub dolazi do izjednačenja. Lampard pogađa gredu, a odbijanac dolazi do Essiena koji iz blizine zabija važan pogodak za goste.

Zatišje u drugom dijelu je trajalo do 65. minute kada Trezeguet glavom pokušava matirati Cecha, ali gostujući vratar je priseban. U 70. minuti ‘Stara dama’ je ostala s igračem manje nakon što je Chiellini zaradio drugi žuti karton. Iako s igračem manjka, Juve je konstantno napadao što im se isplatilo samo dvije minute kasnije. Slobodan udarac izveo je Del Piero, a lopta u živom zidu pogađa ruku Bellettija pa sudac Mallenco opravdano pokazuje na bijelu točku. Siguran je realizator bio kapetan Del Piero.  Svaku neizvjesnost u ovom je susretu otklonio Didier Drogba. Odličnu je akciju započeo Ballack izbacivši Bellettija koji s desne strane odlično ubacuje u sredinu gdje je neumoljiv bio Drogba za 2-2 i ukupnu pobjedu Chelseaja.

Lak posao Liverpoola

Na prepunom Anfieldu Liverpoolu je trebalo manje od pola sata da osigura svoju kartu za četvrtfinale. Pogodak Benayouna na Santiago Bernabeuu u prvoj utakmici bio je velika prednost za ‘Redse’, ali nitko nije očekivao  ovako lagan posao u uzvratu. U 16. minuti veliku je pogrešku napravio Pepe, lopte se domogao Kuyt i asistirao Torresu koji nije imao težak posao dovesti Liverpool u vodstvo. Konfuzno stanje u obrani momčadi Juande Ramosa nastavilo se u sljedećih nekoliko minuta, a kulminaciju je doživjelo u 28. minuti. Heinze je igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudac De Bleeckere nije imao dvojbi. Jedanesterac je rutinirano izveo kapetan Steven Gerrard poslavši Casillasa u jednu, a loptu u drugu stranu. Svaku nadu Španjolcima je uništio tko drugi nego Steven Gerrard. Ryan Babbel probio je lijevi bok, ubacio u sredinu, a kapetan ‘Redsa’ ponovno je neumoljiv – 3-0 i kraj priče na Anfieldu. ‘Točku na i’ stavio je na samom kraju susreta Dossena za 4-0 i totalni krah ‘kraljevskog kluba’.
Festival pogodaka na Allianz Areni
ezultatske neizvjesnosti uoči utakmice Bayerna i Sportinga nije bilo jer su Bavarci u Lisabonu slavili s 5-0. No, bez obzira na izostanak natjecateljskog imperativa gledali smo atraktivan susret i mnogo efektnih pogodaka. Već u 7. su minuti Nijemci načeli Sporting. Lošu reakciju gostujuće obrane koristi Lucas Podolski koji s 20-ak metara pogađa pod gredu i dovodi Bavarce u vodstvo. Portugalci su ‘počastili’ Podolskog i u 34. minuti. Nakon nesporazuma Pedra Silve i vratara Patricija napadač Bayerna ‘škaricama’ pogađa praznu mrežu i postiže svoj drugi pogodak. Loš dan gostujuće obrane upotpunio je i Polga koji nakon kornera Schweinsteigera šalje loptu u svoju
mrežu za 3-0. Nedugo potom gosti smanjuju prekrasnim pogotkom Joao Moutinha. Međutim, kraj prvog dijela ipak je pripao Bayernu. Lell je probio desnu stranu, poslao povratnu loptu na koju natrčava Schweinsteiger i zabija za 4-1. Nastavila se katastrofa Sportinga i u drugom dijelu. Pogotke su još postigli Van Bommel, Klose iz jedanaesterca i Müller za konačnih 7-1 i potop Portugalaca.

Villareal slavio u Ateni

Dvoboj Panathinaikosa i Villareala samo je na papiru bio neatraktivan jer u Ateni smo vidjeli vrlo zanimljivu utakmicu. U prvom smo dijelu gledali izjednačenu utakmicu, a prvi je pogodak pao u 49. minuti. Capdevilla je probio lijevu stranu, dodao Ibagazi koji s vrha kaznenog prostora sjajnim udarcem matira Marija Galinovića. Međutim, vodstvo Španjolaca trajalo je tek šest minuta. Mantzios je bio najviši nakon kornera i vraća stvari na početak. Kada se činilo kako će Pao preuzeti kontrolu nad utakmicom – šok u Ateni. Ibagaza asistira Llorenteu koji lijevom nogom zabija za 2-1 pored nemoćnog Galinovića i donosi svojoj momčadi prolaz dalje.  (Kliker.info-JL)