Liga prvaka : Real u zadnjim sekundama oteo bod na San Siru! (VIDEO)

04 Novembra
05:30 2010
Real Madrid nikad nije slavio na San Siru protiv Milana, a ta tradicija nastavljena je i nakon večerašnje utakmice. Ipak, Real može biti zadovoljan jer je bio na pragu prvog poraza sezone, ali je Leon donio Realu bod.U prvom poluvremenu su oba tima imala po nekoliko prilika. Gosti iz Madrida su ipak imali konkretnije šanse, dok su Rossoneri imali nekoliko dobrih akcija, ali su se one završavale uglavnom ofsajdima. Ibrahimović i Pato nisu najbolje funkcionirali, to je bilo više nego očigledno. Jose Mourinho je postavio dobro poznatu taktiku, vrebao je šansu iz prikrajka, prijetio je stalno, a najbolja s eukazala na isteku prvog poluvremena. Argentinska kombinacija Di Maria – Higuain, a ovaj posljednji drugim golom sezone u Ligi prvaka dovodi devetostruke evropske prvake u vodstvo.

U drugom poluvremenu je Milan igrao mnogo bolje. U 60. minuti je Massimmiliano Allegri napravio potez utakmice, iz igre je izvadio vrlo lošeg Ronaldinha, a na teren je poslao iskusnog strijelca Filippa Inzaghija, koji je, iako u 39. godini života, pokazao o kakvom se igraču radi. U 68. minuti je nakon asistencije Ibrahimovića poravnao, a deset minuta kasnije 70. golom u evropskim takmičenjima donosi potpuni preokret Rossonerima. Nakon primljenog gola Real je svim silama pokušao doći makar do jednog boda, ali nije išlo sve do sudijskog vremena utakmice kada je Pedro Leon pogodio za konačnih 2:2. U drugoj utakmici grupe G Auxerre je na svom stadionu bio bolji od Ajaxa rezultatom 2:1. Sammaritano je u 9. minuti doveo francuski klub u vodstvo, poravnao je Alderweireld u 79. minuti, a pet minuta kasnije Auxerre golom Langila dolazi do pobjede.