Liga prvaka: Real u produžecima izbacio Bayern, hat-trick Ronalda i sudijske greške (Video)

19 Aprila
01:12 2017

Real Madrid plasirao se u polufinale Lige prvaka, nakon što je večeras savladao Bayern sa 4:2 poslije produžetaka. Tri pogotka postigao je Cristiano Ronaldo.

U regularnih 90 minuta rezultat je bio 2:1 za goste (prvi meč u Munchenu pripao Real 2:1), pa se o polufinalisti odlučivalu u dodatnih 30 minuta, u kojima je Bayern igrao sa igračem manje.

U 84. minuti crveni karton dobio je Arturo Vidal, što se pokazalo kao velika prednost za domaće.

Bayern prvi poveo

Lewandowski je u u 53. minuti iz jedanaesterca doveo goste u prednost, da bi Cristiano Ronaldo u 76. izjednačio na 1:1.

Slavlje na Santiago Bernabeu pošteno se nije ni stišalo, a na semaforu je pisalo 1:2 – autogol je postigao Sergio Ramos.

Do kraja regularnih 90 minuta rezultat se nije mijenjao, pa se otišlo u produžetke.

Mnogo će se pričati o odlukama glavnog sudije Viktora Kassaija i njegovo pomoćnika. Osim što je bio sporan drugi žuti karton za Vidala, drugi pogodak Ronalda za 2:2 u 105. minuti postignut je iz očiglednog offsidea.

Nakon toga povratka u utakmicu za desetkovanu ekipu Bayerna više nije bilo. Štaviše, do kraja su primili još dva pogotka. U 110. minuti hat-trick je zaokružio Ronaldo, da bi konačan rezultat u 112. minuti postigao Marco Assensio.