Liga prvaka : Real pregazio Ajax, Ibra opet pogodio (VIDEO)

24 Novembra
06:08 2010

U utorak navečer igrane su utakmice 5. kola Lige prvaka u skupinama E, F, G i H. Real je pregazio Ajax s čak 4:0. U prvom dijelu za Rela su pogodili Karim Benzema i Alvaro Arbeloa, dok je u drugom sa svoja dva pogotka Cristiano Ronaldo Postavio visokih 4:0. U istoj skupini Milan je slavio u Francuskoj kod Auxerrea sa 2:0. Prvi  gol djelo je Zlatana Ibrahimovića, a prolazak Milana u osminu finala potvrdio je Ronaldinho u 90.minutu.  Nogometaši Rome velikim su preokretom došli do pobjede protiv Bayerna (3-2) u 5. kolu skupine E Lige prvaka. "Vučica" se na taj način približila prolasku u drugi krug koji su Bavarci osigurali već ranije. Prvo je poluvrijeme u potpunosti proteklo u znaku Bayerna, a još je jednom prva figura u sastavu Louisa van Gaala bio ove sezone iznimno raspoloženi Mario Gomez.

Najprije je u 33. minuti svladao Julija Sergija nakon akcije Tonija Kroosa i Francka Riberyja, a šest minuta kasnije je pravovremenim utrčavanjem iskoristio dodavanje Thomasa Müllera. No, sav Gomezov trud je u drugom poluvremenu pao u vodu. Već u 49. minuti je kontru po desnoj strani povukao Jeremy Menez, pretrčao je pritom i Martina Demichelisa i ubacio loptu u kazneni prostor gdje ju je Marco Borriello uspio ugurati u mrežu iako je prije toga pao. U 81. minuti je Mirko Vučinić sjajno proigrao Johna Arnea Riisea, Norvežanin je utrčao u kazneni prostor i s lijeve strane ubacio kapetanu Danieleu de Rossiju za sigurnu realizaciju.  Samo tri minute kasnije Romin je preokret dobio i "točku na i" kad je Francesco Totti, koji je u igru ušao u 75. minuti, realizirao jedanaesterac dosuđen nakon prekršaja mladog vratara Thomasa Krafta (22) na Borriellu.