Liga prvaka : Real i Bayern prvi četvrtfinalisti (VIDEO)

08 Marta
01:40 2017

Real Madrid i Bayern München plasirali su se u četvrtfinale nogometne Lige prvaka , savladavši kao gosti Napoli i Arsenal rezultatima 3:1 i 5:1.

Bayern i Real su i u prvim susretima kao domaćini upisali uvjerljive pobjede. Bavarci su u Münchenu pobijedili “Topnike” istim rezultatom kao i u Londonu, dok je Real u Madridu savladao Napoli 3:1, također istim rezultatom kao u Napulju.

Napoli je na San Paolu poveo u 24. minuti kada je Hamšik asistirao Mertensu, da bi početkom drugog poluvremena u 52. minuti Sergio Ramos izjednačio na asistenciju Tonija Kroosa.

Ramos je u 57. minuti postigao svoj drugi gol, da bi Morata u sudijskoj nadoknadi pogodio za konačnih 3:1.

Arsenal je protiv Bayerna poveo u 20. minuti, nakon solo prodora Thea Walcotta, koji je ušao u kazneni prostor s desne strane i savladao golmana Bavaraca Neuera. Bayern je izjednačio u 55. minuti golom Lewandowskog iz penala da bi poveo preko Robbena u 68. minuti.  Douglas Costa je u 78. minuti povećao na 3:1, a Arturo Vidal u 81. na 4:1. Konačan rezultat postavio je Vidal u 85. minuti.

Barcelona dočekuje PSG

Sutra, u terminu od 20:45, Borussia u Dortmundu dočekuje portugalsku Benficu, dok će Barcelona ugostiti Paris-Saint Germain (PSG).

U Parizu je PSG uvjerljivo savladao Barcelonu 4:0, dok je u Lisabonu Benfica bila bolja od Borussije 1:0.

Naredne sedmice, 14. i 15. marta, Juventus u Torinu dočekuje Porto, dok će Leicester biti domaćin Sevilli.

Juventus je u Portugalu savladao Porto 2:0, dok je Sevilla na domaćem terenu pobijedila Leicester 2:1.