Liga prvaka : Pristojno izdanje Dinama na Etihadu,Bayern osramotio Tottenham, Crvena zvezda preokretom do važne pobjede (Video)

02 Oktobra
01:50 2019

Manchester City je bio ogromni favorit na Etihadu protiv Dinama, no prvak Hrvatske nije doživio debakl, pa je primio “samo” dva gola.

Domaći nogometaši su od početka napadali, imali apsolutnu kontrolu nad utakmicom, redali šanse, a tek u 66. minuti je Raheem Sterling na ubačaj Mahreza postigao pogodak za pobjedu prvaka Engleske.  Istu je ovjerio Foden na asistenciju Sterlinga u 95. minuti.

Moglo je biti i uvjerljivije, no na Etihadu su svakako zadovoljni jer imaju šest bodova nakon dva kola, a u Dinamu mogu da budu ponosni na sebe jer poslije dva kola imaju tri boda i uz to su časno poraženi u gostima kod jedne od najefikasniji ekipa na svijetu.

Nešto ranije u ovoj grupi je Šahtar kao gost u Milanu savladao Atalantu s 2:1, golom u 95. minuti, pa Ukrajinci imaju tri boda, koliko i Dinamo, dok je Atalanta bez bodova.

PSG je u Istanbulu slavio novu pobjedu. Parižani su golom Maura Icardija iz 52. minute savladali Galatasaray s 1:0.

U ovoj grupi ranije je Real Madrid odigrao 2:2 s Club Bruggeom. PSG je lider sa šest bodova, Brugge ima dva, Galata i Real po jedan bod. U narednom kolu Real igra protiv Galate, a PSG sa belgijskom ekipom.

Bayern je u 2. kolu Lige prvaka savladao u gostima Tottenham sa čak 7:2.

Bavarci su stigli i do druge pobjede u ovom takmičenju iako stvari nisu baš krenule po planu.

Igrala se 12. minuta kada su igrači Spursa ukrali loptu gostima u blizini njihovog šesnaesterca, a Son Heung-Min je na kraju pogodio za vodstvo od 1:0.

Ipak, radost domaćih navijača nije dugo trajala s obzirom da je Kimmich tri minute kasnije sjajnim udarcem sa 20-tak metara izjednačio na 1:1.

U 45. minuti Bavarci su stigli i do preokreta kada je Lewandowski sa vrha šesnaesterca pogodio za 2:1.

Nastavak je donio nove probleme za Tottenham s obzirom da je primio dva gola u kratkom periodu, a Gnabry je u 52. i 54. minuti pogađao za 4:1 Bayerna.

Domaći su uspjeli smanjiti na 4:2 u 61. minuti nakon što je Kane iz penala postigao gol.

Bayern je nakon toga ponovo nastavio sa napadima, a u 83. minuti Gnabry je stigao i do hat-tricka za vodstvo gostiju od 5:2.

Ekipa Nike Kovača se nije željela tu zaustaviti pa je četiri minute kasnije Lewandowski postigao svoj drugi gol i povisio na 6:2, a samo minutu kasnije Gnabry je postigao i četvrti gol za 7:2.