Liga prvaka : Preokret Reala protiv Napolija, Arsenal pregažen u Münchenu (Video)

16 Februara
01:56 2017

Utakmicama u Münchenu i Madridu između Bayerna i Arsenala odnosno Reala i Napolija večeras je nastavljena serija prvih duela osmine finala Lige prvaka.

Kao što su i obećavala imena aktera ova dva dvoboja, koji važe za ekipe koje igraju ofanzivan fudbal i bez mnogo taktiziranja, publika na Allianz Areni i “Santiago Bernabéuu” mogla je uživati u kiši golova.

Bayern – Arsenal 5:1

Jedanaest minuta bilo je dovoljno Bavarcima za vodstvo. Robben je u svom stilu sa oko 19 metara pogodio desne rašlje gola Ospine.

U 30. minuti dosuđen je penal za goste, Sanchezov slab udarac brani Neuer, ali Čileanac odbijenu loptu posprema u u mrežu za 1:1.

U drugom dijelu potop tima iz Londona!

Lewandowski u 53. minuti pogađa za 2:1, a tri minute kasnije Alcantara na asistenciju Lewandowskog povisuje na 3:1.

U 63. minuti isti igrač postiže svoj drugi gol za 4:1, a za “petardu” se pobrinuo Müller u finišu meča.

Real Madrid – Napoli 3:1

Hrabro su Napolitanci ušli u duel s favorizovanim kraljevima, a u 8. minuti stigli i do vodstva kada je Insigne, kada se niko nije nadao, šutirao sa oko 30 metara i posramio loše postavljenog Navasa.

Ipak, Benzema poravnava na 1:1 u 19. minuti, a već nakon četiri minute nastavka Kroos na asistenciju Ronalda donosi vodstvo domaćinu.

A onda u 54. minuti Casemiro volej udarcem sa oko 25 metara postiže prelijep gol pod prečku gola Reine za konačnih 3:1 za Real.