Liga prvaka : Potop Barce u Parizu, vrijedan trijumf Benfice (VIDEO)

15 Februara
01:54 2017

Prvim susretima osmine finala, u kojima su snage odmjerili PSG i Barcelona, te Benfica i Borussia Dortmund, večeras je nastavljena aktuelna sezona najjačeg i najskupljeg fudbalskog klupskog takmičenja na planeti – evropske Lige prvaka.

PSG – Barcelona 4:0

Od prve minute Parižani su ofanzivno krenuli ka golu gostiju i igrali bez imalo respekta prema favorizovanoj Barceloni. Barem je to ona bila prije početka meča.

Veliku priliku imali su Parižani već u 6. i 10. minuti kada se pred golom Ter Stegena nisu snašli prvo Cavani, a potom i Matuidi.

Na drugoj strani izabranici Luisa Enriquea djelovali su bezidejno i bili bez udarca u okvir gola do 27. minute, kada je traljavo pokušao Gomes.

U 18. minuti Park prinčeva je eksplodirao! Dosuđen je prekršaj na nekih 18 metara od gola Ter Stegena, loptu je namjestio bivši Realovac Di Maria i lijevom nogom uputio projektil koji je Ter Stegen samo pogledom ispratio u svoju mrežu za 1:0 PSG-a.

Nagovještaj debakla Barce desio se pet minuta prije kraja kada Draxler matira golmana gostiju za 2:0. U 55. minuti Di Marija novom “ljepoticom” podiže prednost domaćih na 3:0, a potop Katalonaca potvrdio je Cavani golom u 72. minuti za konačnih 4:0!

Benfica – Borussia (D) 1:0

U duelu popularnih orlova i milionera bilo je očito je da su i jedni i drugi večeras više pažnje posvetili taktici nego samoj igri, a podatak da u prvom dijelu nije bilo nijednog udarca na gol sve govori o prvom dijelu meča.

Ipak, u 48. minuti viđen je gol u mreži gostiju u režiji Mitrogloua, a treba navesti i da su gosti promašili penal (Aubameyang, 58).