Liga prvaka : Poraz Cityja u Münchenu, Dinama u Lyonu

28 Septembra
03:46 2011

Sinoć su odigrani susreti drugog kola Lige prvaka u grupama A, B, C i D. Nogometaši Manchester Cityja poraženi su na gostovanju kod Bayerna sa 2:0.Oba gola za Bavarce postigao je Gomez u 38. i 45. minuti. Naš Edin Džeko odigrao je prvih 56 minuta ovog susreta, a umjesto njega u igru je ušao Nigel de Jong.Moskovski CSKA poražen je sa 2:3 od Intera, a svih 90 minuta na klupi je presjedio bh. reprezentativac Elvir Rahimić. Lucio (6’) i Pazini (23’) su doveli goste u vodstvo od 0:2, a prvo je u 45. minuti smanjio Dzagoev, da bi u 77. poravnao Love. Ipak, ekipa iz Milana uspjela je samo dvije minute kasnije ponovo vratiti prednost golom Záratea za konačnih 2:3.Nogometaši Dinama ubilježili su i drugi poraz u skupini D Lige prvaka. U 2. kolu ih je na svome Gerlandu pobijedio Lyon s 2-0…

Lyon je poveo u 23. minuti kada je veliku pogrešku napravio Nikola Pokrivač koji je neobjašnjivo proigrao Gomisa, a najbolji strijelac domaćih je sa 17, 18 metar lobom svladao Kelavu.Pogreške u obrani hrvatskog prvaka nastavile su se događati i nakon primljenog gola. Gomis je u 38. minuti opet ostao sam pred Kelavom, ali je još jednom pucao preko gola. No, precizan je četiri minute kasnije bio Bakari Kone koji je iz blizine desnom nogom zakucao loptu u mrežu nakon ubacivanja Clementa Greniera iz kornera.Potpuna dominacija Lyona nastavljena je i do kraja poluvremena. U nastavku susreta nekoliko izmjena u redovima Dinama donijelo je i bolju igru, ali prvaci Hrvatske nisu mogli ništa napraviti do kraja susreta.