Liga prvaka: Pobjede Reala, Atletica i Monaca (VIDEO)

13 Aprila
03:10 2017

Oba madridska kluba upisala su pobjede večeras u prvim utakmicama četvrtfinala Lige evropskih prvaka. Real je na gostovanju savladao minhenski Bayern 2:1, dok je Atletico sa minimalnih 1:0 bio bolji od engleskog Leicester Cityja na domaćem terenu.

Trijumf je upisao i Monaco koji je u Dortmundu danas nadigrao domaću Borussiju 3:2, u meču koji je sinoć otkazan zbog eksplozija kod autobusa domaćeg tima.

U Minhenu, Vidal je doveo Bavarce u vodstvo u 25. minuti nakon ubačaja iz kornera. Isti je igrač u sudijskoj nadoknadi mogao postići i drugi gol, no promašio je penal.

Kazna je stigla u 48. minuti kada je Cristiano Ronaldo savladao Neuera za 1:1.

Novi problemi za Bayern stigli su u 61. minuti kada je „pocrvenio“ Javi Martinez koji je u razmaku od četiri minute zaradio dva žuta kartona, oba zbog prekršaja nad Ronaldom.

Potpuni preokret dogodio se u 77. minuti kada je portugalski as u dresu Reala zabilježio svoj drugi gol na utakmici, te stoti u evropskim takmičenjima.

Pogodak odluke na utakmici u glavnom gradu Španije postigao je Antoine Griezmann u 28. minuti iz penala.

Atletico je dominirao od prve minute i dominaciju evropski viceprvak je krunisao vodstvom u 28. minuti golom Griezmanna iz kaznenog udarca. Englezi su imali prigovora na dosuđeni jedanaesterac jer su smatrali kako je Albrighton načinio prekršaj izvan kaznenog prostora. No, švedski sudija Eriksson je pokazao na bijelu tačku.

Dodatne mjere osiguranja

Monaco je na gostovanju pobijedio Borussiu Dortmund 3-2 načinivši veliki korak prema plasmanu u polufinale. Dvoboj Borussije i Monaca trebao se igrati u utorak, međutim zbog terorističkog napada na autobus s igračima njemačkog kluba pri dolasku na Westfalen stadion, dvoboj je prebačen na srijedu.

Policija je bila na oprezu zbog mogućih novih napada, te je poduzela dodatne mjere osiguranja. Navijači su detaljno pregledavani prilikom ulaska na tribine, a oko stadiona raspoređeno je mnoštvo ‘plavaca’.

Igrači Borussije istrčali su na travnjak u majicama s imenom suigrača Marca Bartre, koji je ozlijeđen u sinoćnjem bombaškom napadu. Španjolac je danas operiran i uspješno se oporavlja, a uoči utakmice poslao je i poruku podrške suigračima.

Gosti su poveli preko Mbappea u 19. minuti, da bi Monaco poveo 2:0 u 35. minuti autogolom Bendera. Dembele je smanjio na 2:1 u 57., no Mbappe je postigao svoj drugi gol u 79. minuti za 3:1. Konačnih 3:2 postavio je Kagawa u 85. minuti

U utorak navečer, u prvom četvrtfinalnom susretu, Juventus je u Torinu savladao Barcelonu 3:0 (2:0).