Liga prvaka : Pjanić strijelac u golijadi Juvea,pobjede Tottenhama i Leicestera, remiji Monaca i Reala (Video)

28 Septembra
05:38 2016

modriccVečeras su igrane utakmice 2. kola Lige prvaka, a ubjedljive trijumfe ostvarili su Juventus i Kopenhagen sa po 4:0.

Italijanski prvak je konačno zaigrao kako se od njega očekivalo, a snagu tima iz Torina osjetio je Dinamo koji je na Maksimiru “ispračen” sa četiri gola. Strijelci za Juve bili su Miralem Pjanić, Gonzalo Higuain, Paulo Dybala i Adrian Semper (autogol). U ovoj grupi H igrao se još susret između Seville i Lyona koji je španski sastav dobio sa minimalnih 1:0

Dortmund kao da je začaran madridskom Realu. Ni u šestom pokušaju “kraljevski klub” nije uspio pobijediti u gradu Borussije. Tri puta u nizu doživjeli su poraz prije nego što su sinoć odigrali neriješeno (2:2). I to je nekakav napredak!

Ali, šalu na stranu, sve osim pobjede Realu i momčadima sličnog renomea jednostavno nije dovoljno. To vrijedi i za proteklu noć u kojoj su Madriđani dvaput vodili, ali su i dvaput ispustili prednost. Golovi Cristiana Ronalda i Raphaela Varanea nisu bili dostatni, Pierre-Emerick Aubameyang je prvi poravnao, a domaći adut s klupe Andre Schürrle poentirao je tri minute prije kraja za vrijedan bod Borussije.

Do tog je trenutka izgledalo kako će namrgođeno lice Cristiana Ronalda iz proteklog vikenda zamijeniti široki osmijeh od uha do uha. Jer, Portugalac je, osim postignutog pogotka (njegov 95. u Ligi prvaka, više od bilo koga drugog), “zakuhao” i drugi oštrim centaršutem u kazneni prostor Borussije.

Prije nekoliko dana bio je blago rečeno nesretan zbog odluke trenera Zinedinea Zidanea da ga izvadi iz igre u domaćem prvenstvu protiv Las Palmasa. Kad je zabio Borussiji, otrčao je proslaviti sa suigračima s klupe. Zidanea nije ni pogledao. Nisu jedan drugome ni pružili ruku, što daje naslutiti kako njihov odnos još nije izglađen.

Neočekivani posrtaj u Dortmundu zasigurno neće pomoći poboljšanju cjelokupne atmosfere koja je malo poljuljana dvama uzastopnim remijima u španjolskoj ligi. A i ovim rezultatom protiv Borussije gdje su već svi upisali tri boda.

A što se Borussije tiče, njima svaka čast. Ponovno su, kao i nekoliko puta tijekom prijašnjih godina, pokazali da se mogu nositi s neusporedivo bogatijim Realom. I ne samo to, već ga na trenutke i potpuno nadigrati. Njihov je ofenzivni arsenal strašan, tempo kojim igraju također.

Nemojte se čuditi ako ih opet vidimo u jako kasnim fazama Lige prvaka. Ova je momčad na to sposobna.

U ovoj skupini je Sporting lako u Lisabonu pobijedio Legiju s 2-0.

U skupini E zanimljivo je bilo u Monte Carlu, gdje je Bayer poveo pogotkom Meksikanca Hernandeza u 73. minuti, a Monaco izjednačio duboko u sudačkoj nadoknadi preko Poljaka Glika. Danije Subašić je bio na vratima kluba iz keneževine. Pogodak Južnokorejanca Min Sona iz 71. minute bio je dovoljan za trijumf Tottenhama kod CSKA u Moskvi.

U  skupini G je engleski prvak Leicester došao i do druge pobjede srušivši na svom stadionu Porto s 1-0, a jedini strijelac je bio Slimani  u 25. minuti. Kopenhagen je s čak 4-0 pobijedio kod kuće Brugge, a Danci su na toj utakmici promašili i kazneni udarac.

Rezultati susreta 2. kola Lige prvaka:

Skupina E

Monaco – Bayer Leverkusen 1-1 (Glik 90+3/Hernandez 73)

CSKA Moskva – Tottenham 0-1 (Min Son 71)

1. Monaco              2 1 1 0 3:2 4
2. Tottenham           2 1 0 1 2:2 3
3. Bayer Leverkusen    2 0 2 0 3:3 2
4. CSKA Moskva         2 0 1 1 2:3 1
Skupina F

Borussia Dortmund – Real Madrid 2-2 (Varane 43-ag, Schuerrle 87/Ronaldo 17, Varane 68)Skupina G

Leicester City – Porto 1-0 (Slimani 25)

Kopenhagen – Club Brugge 4-0 (Denswill 54ag, Delaney 64, Santander 73, Joergensen 90+1) . Promašeni penal: Augustinsson (Kop, 61)

1. Leicester           2 2 0 0 4:0 6
2. Koebenhavn          2 1 1 0 5:1 4
3. Porto               2 0 1 1 1:2 1
4. Club Brugge         2 0 0 2 0:7 0