Liga prvaka : Pjanić i Džeko kroz “iglene uši”, čudesan povratak Arsenala (Video)

09 Decembra
23:55 2015

Edin6Nogometaši Arsenala, Rome, Genta, Dinama Kijev i Chelsea kompletirali su listu putnika u osminu finala Lige prvaka nakon utakmica zadnjega kola u srijedu.

Najnapetije je bilo u grupi E gdje su Roma, BATE Borisov i Bayer Leverkusen igrali za mjesto iza Barcelone. Roma na svom Olimpicu nije uspjela pobijediti BATE Borisov, utakmica je završila bez pogodaka, ali su Rimljani prošli jer Bayer u Leverkusenu nije uspio pobijediti Barcelonu (1-1).

Arsenal je u Pireju deklasirao Olympiacos 3-0, a junak utakmice bio je trostruki strijelac Olivier Giroud (29, 49, 67-11m). ‘Topnicima’ je trebala pobjeda od dva razlike jer su u prvom susretu u Londonu izgubili od Grka 2-3. Arsenal je na kraju završio drugi s devet bodova, koliko ima i Olympiacos na trećem mjestu, dok je Bayern osvojio prvo mjesto u grupi s 15 bodova.

U grupi H prošao je belgijski Gent koji je kod kuće pobjedio Zenit (2-1)do je  Valencija završila na trećem mjestu jer su kod kuće izgubili od Lyona (0-2).

Nogometaši zagrebačkog Dinama zaključili su nastup u Ligi prvaka porazom od Bayerna 0-2 završivši takmičenje na posljednjem mjestu grupe s tri boda.Hrvatski prvak se odlično držao sat vremena, a tada je sjajni Poljak Robert Lewandowski u tri minute srušio ambicije hrabrog Dinama. Lewandowski je u 61. minuti zabio za 1-0, a u 64. minuti za 2-0 postigavši u dvije utakmice pet golova Dinamu.