Liga prvaka : Pjanić asistent u pobjedi Lyona , Olić srušio Vragove

31 Marta
03:43 2010

Veoma značajnu prednost pred revanš je uknjižila ekipa Lyona koja je na svom terenu rezultatom 3:1 savladala Bordeauxa, a naš Miralem Pjanić je asistirao za drugi gol svog tima.Na  prvi gol svog tima navijači Lyona su na Gerlandu čekali tek do 10. minute. Nešto lošije je tada slobodan udarac izveo Pjanić no u nastavku akcije je ipak vrlo loše reagovala odbrana Bordeauxa što je u konačnici kaznio Lisandro Lopez i loptu smjestio u mrežu trenutno najvećeg rivala. Ipak, slavlje domaćih je trajalo samo do 14. minute kada je na semaforu stajalo već 1:1. Tada je odlično po desnoj strani reagovao Yoann Gourcuff koji je nakon lažnjaka uputio savršen ubačaj i na petercu pronašao Marouanea Chamakha koji glavom bez puno muke donosi povravnanje svom timu.Nastavak meča donosi dobre prilike na obje strane i dobre intervencije oba golmana, a novi gol je viđen u 32. minuti.

Ovaj put je naš Pjanić loptu ubacio sa lijeve strane, nju nije uspio da izbije Benoit Tremoulinas što je kaznio Michel Bastos i sa deset metara Lyonu donio vodstvo od 2:1.Nakon tri gola u prvom, otvaranje drugog poluvremena je obilježila fantastična intervencija golmana domaćih Huga Llorisa koji je zaustavio prelijep pokušaj Marouanea Chamakha, a u nastavku meča su njegovi suigrači iskoristili sjajne odbrane svog golmana i došli  do konačne pobjede od 3:1.Treći gol tima sa Gerlanda je postingut nakon što je Aly Cissokho u ruku pogodio Matthieua Chalmea, a glavni sudija Felix Brych pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Lisandro Lopez i poslavši Cedrica Carrassu u suprotnu stranu donio svom  timu veliku prednost pred revanš susret.Sve u svemu, ako se u obzir uzme da je Bordeaux večeras mogao napraviti i mnogo više od jednog gola, u Lyonu mogu biti i više nego zadovoljni konačnom pobjedom. Inače, naš Miralem Pjanić je u ne baš najboljem izdanju igrao do 65. minute kada ga je na terenu zamijenio Sidney  Govou

Sir Alex Ferguson je želio da njegov tim  dođe do ranog vodstva, ali sigurno ni on nije vjerovao da će se to desiti već u 66. sekundi meča. Tada je loptu sa desne strane prebacio Nani, u svom šesnaestercu se okliznuo Martin Dimichelis te tako usamljenog ostavio Waynea Rooneya koji sa četiri metra loptu zapucava pod prečku gostiju.Rano vodstvo je dalo potpunu sigurnost gostima koji su preuzeli inicijativu otvaranjem meča i u par navrata bilo vrlo blizu drugog gola. Ipak, novi pokušaj Rooneya je izblokirao Daniel Van Buyten, Nani je nešto lošije šutirao iz dobre pozicije, ali i pogodio prečku iz jednog ubačaja sa desne strane.Iako nisu igrali dobro igrači Bayerna su morali poravnati nakon pola sata igre. Tada je loptu Francka Riberya nešto lošije izbio Edwin van der Sar nakon čega je loše šutirao Hamit Altintop, ali idealno dodao loptu Ivici Oliću koji je sa samo tri metra nije uspio no dotaći a kamoli zapucati u mrežu Van der Sara tako da je ova velika prilika otišla u nepovrat.

I dok je prvo poluvrijeme zatvorila još jedna sjajna prilika za Rooneya kojeg je ovaj put dobrim istrčavanjem zaustavio Hans-Jorg Butt, otvaranje nastavka meča ipak pripada Bavarcima. Tako je vrlo brzo zaprijetio Olić, a potom i nakon sjajnog driblinga Altintop ali je oba puta siguran bio Van der Sar.Dobra igra Bayerna se nastavila i ostalim tokom drugog poluvremena, a golom je konačno krunisana u 76. minuti. Tada je potpuno nepotrebno na 20 metara od svog gola rukom igrao Gary Neville što je ubrzo kaznio Franck Ribery koji je izveo slobodan udarac i, uz pomoć Rooneya od kojeg se lopta odbila, na krivoj nozi uhvatio Van der Sara i poravnao na 1:1.Kada su došli do poravnanja domaći igrači su shvatili da mogu i do preokreta, te su hrabro krenuli ka golu gostiju. Par prilika nije iskorišteno, ali poslednja ipak jeste kada je Ivica Olić u 92. minuti iskorisito neopreznost zadnje linije Vragova i sjajnim prodorom donio potpuni preokret svom timu.Ne može se reći da Bayern nije preokrenuo zasluženo, ali isto tako se ne može reći da nije imao sreće. Pri tome se posebno misli na 83. minutu kada je nakon kornera Ryana Giggsa sa pet metara Namanja Vidić udarcem glavom pogodio prečku domaćih. No Vidić nije postigao gol, Olić jeste, te nas očekuje sigurno sjajan revanš u koji Bavarci ulaze sa prednošću od 2:1.   (Kliker.info-Sportin)