Liga prvaka : Pato s dva gola slomio Real, Chelsea uništio Atletico (Video)

22 Oktobra
02:52 2009

Utakmica večeri bila je ona u Madridu, a rezultatski, kao i igrom, nije niti najmanje razočarala. Nitko se ne može požaliti jer svjedočili smo ogledu s pet zgoditaka, velikim preokretom i još većim potezima. Zbog ovog susreta u sjenu su pali svi ostali, ali nikako ne treba zanemariti pobjedu Bordeauxa protiv Bayerna ili potop Atletico Madrida u Londonu.
Pobjede Bordeauxa i Juventusa
Bordeaux je na stadionu Chaban Delmas pobijedio Bayern s 2-1, dok je Juventus u Torinu svladao Maccabi Haifu s 1-0 u utakmicama 3. kola Lige prvaka u skupini A. Vrlo uzbudljiva bila je utakmica između Bordeauxa i Bayerna, u kojoj je Danijel Pranjić za goste igrao od 74. minute, dok Ivica Olić, dakako nije konkurirao za momčad Bavaraca zbog ozljede. Francuzi su imali dva jedanaesterca u utakmici, dva igrača više, ali pobijedili su svega jedan razlike. Juventus je pak teškom mukom dobio Maccabi pogotkom Chiellinija u 47. minuti. Potvrdio je ovaj rezultat krizu ‘stare dame’.SKUPINA B – Manchester do nova tri boda, Wolfsburg razočarao CSKA i Manchester su otvorili večer, a prošlogodišnji favoriti slavili su nakon teškog susreta pogotkom Valencije pet minuta prije kraja susreta. Time su stigli do devet bodova i uvjerljivo predvode svoju skupinu.Wolfsburg i Bešitkaš su pak odigrali jedinu utakmicu trećeg kola Lige prvaka u kojoj nije upisan niti jedan pogodak! Tek je upisan crveni karton njihova najboljeg strijelca Grafitea, nakon udaranja igrača Bešitkaša. Nesmotren potez prije odlaska u Tursku.

Slavlje Milana u Madridu, a Marseillea u Zürichu
Real Madrid sjajno je otvorio utakmicu, Raul je iskoristio pogrešku Dide i sve je vodilo prema tome da Milan izgubi drugu utakmicu u nizu. Ipak, u drugom poluvremenu pogriješio je Casillas i to je iskoristio sjajnim udarcem s otprilike 30 metara Pirlo u 62. minuti. Svega četiri minute nakon toga Pato zabija prvi put, 13 minuta poslije Drenthe poravnava, ali sjajni Brazilac u 88. minuti dovodi Milan do velike pobjede, važna tri boda i budi samopouzdanje u Leonardovoj momčadi.Manje pogodaka i manje pozornosti imala je utakmica u Zürichu, gdje je istoimeni protivnik dočekao Marseille. Iako su Francuzi stigli u prilično lošoj formi uspjeli su zahvaljujući Heinzeu stići do pobjede i nade za prolaz u osminu finala. Što se Švicaraca tiče, oni su ovim porazom kompromitirali svoju senzacionalnu pobjedu protiv Milana.

Chelsea uništio Atletico M., Porto preokrenuo protiv Apoela

Londonska je momčad stopostotna i nakon treće utakmice. Slavili su sa visokih 4-0 unatoč činjenici da je Atletico odolijevao skoro cijeli prvo poluvrijeme. No, dvostruki strijelac Kalou, motor momčadi Lampard i na kraju autogol Peree zapečatili su sudbinu ove sezone iznimno loših Madrižana.Porto je došao do druge pobjede svladavši APOEL 2-1 i to nakon što su od 22. minute autogolom Alvara Pereire imali rezultatski manjak. Prvo je u 33. Hulk iskoristio situaciju nakon što je Falcao presjekao jednu loptu, da bi u u 48. pogodio s bijele točke (igranje rukom Elije) za pobjedu svoje momčadi. Porto je od 75. minute zbog isključenja Gonzaleza igrao s igračem manje.