Liga prvaka : Oproštaj Liverpoola , Barca demolirala Mourinhov stroj (Video)

24 Novembra
21:50 2009

Bila je ovo večer u kojoj se moglo dogoditi nešto što nitko prije početka ovogodišnje Lige prvaka nije imao niti u primislima. Naime, moglo se dogoditi da ispadne branitelj naslova, velika Barcelona! Srećom za nogomet to se nije dogodilo. Već nakon remija Rubina i Dynama bilo je jasno da Barca ni uz poraz ne može već kolo prije kraja ispasti.Valjda su zato Katalonci ušli tako otvoreno, poletno i bez pritiska u susret s Interom. Mourinhova momčad otpočetka nije imala šanse za strašan pritisak domaćina. Već u desetoj minuti Pique je oplodio sjajnu igru, a u 26. Pedro postavio nedostižno vodstvo. Oba gola su pala nakon sjajno izrađenih akcija, bile su melem za oči. Treba napomenuti kako je Barca igrala bez Ibrahimovića i Messija, što potvrđuje koliko su jak kolektiv.Liverpool nije uspio održati barem teoretske šanse za prolazak skupine! Engleski velikan i bivši osvajač Lige prvaka tako se već kolo prije kraja oprostio s elitom te će proljeće provesti u Europskoj ligi.Kao i obično, prvi na udaru čelnika zasigurno će biti trener, a Rafi Benitezu već neko vrijeme ne cvjetaju ruže na Anfieldu pa ne bi bilo nemoguće da se nakon novog neuspjeha prekine petogodišnja veza španjolskog stratega i engleskog kluba. Večeras su ‘Redsi’ slavili u Budimpešti protiv Debrecena 1-0 golom N'Goga, međutim rezultat iz Firence nije im išao u prilog.

Lyon je pozitivnim rezultatom mogao ostaviti Engleze u igri, no Fiorentina ovoga puta nije imala milosti te se nakon deset godina plasirala u drugi krug natjecanja. Povijesni pogodak za ‘Viole’ postigao je 25-godišnji Peruanac Vargas iz jedanaesterca u 28. minuti.Topnici su još u prošlom kolu osigurali prolaz u osminu finala i ova utakmica protiv Standarda više je bilo dokazivanje snage i traženje kako da se momčadi vrati pozitivna atmosfera nakon poraza u domaćem prvenstvu. Belgijanci nisu imali u takvim okolnostima šanse, Arsenal je pritiskao od samog početka.Ipak, prvi pogodak Arsenala stigao je nakon velike pogreške obrane Standarda, a strijelac je bio Nasri. Tad se sve otvorilo i bilo je lakše pa drugi pogodak i nije čudo, ali jest čudesan način na koji je Denilson zabio pogodak. Nažalost, ni uz činjenicu da su van Persie i Bendtner ozlijeđeni nije bilo u igri Eduarda, a nije ni ušao do kraja utakmice.Što se druge utakmice tiče bila je očekivano čvrsta jer ulog je bio ogroman. Naravno, u boljoj poziciji bio je Olympiakos i svjesno su Grci došli po najmanje bod, a to im je i uspjelo. Nepopularnih 0-0, ali vrlo vrijednih za Olympiakos. Time su Grci osigurali osminu finala, a AZ i Standard će u zadnjem kolu međusobno odlučivati o utješnoj nagradi – Europskoj ligi.

U dvoboju dvije momčadi skupine G koje se nalaze u slaboj formi slavio je Stuttgart i samim time izbacio škotskog prvaka Rangersa iz daljnjeg natjecanja. Nijemci se trenutačno nalaze na katastrofalnom 16. mjestu Bundeslige, ali to ih očito nije smetalo da svladaju Škote na Ibroxu.Rangerse je u 16. minuti načeo Rudy, a sve nade pokopao je Zdravko Kuzmanović pogotkom u 59. Za prolazak u šesnaestinu finala igrat će protiv izravnog suparnika rumunjske Uniree.Rumunji su napravili veliki posao u dvoboju protiv Seville te će im za dva tjedna u Stuttgartu biti dovoljno ostati neporažen kako bi postigli najveći uspjeh u povijesti kluba. Tri boda Unirei je poklonio branič Seville Ivica Dragutinović autogolom u 45. minuti.  (Kliker.info-Jutarnji list)