Liga prvaka : Očajno drugo poluvrijeme za poraz Željezničara u Mariboru

18 Jula
20:36 2012

Nakon prvih 45 minuta činilo se kako će Željezničar u Sarajevo otići sa pozitivnim rezultatom jer su naši prvaci vodili sa 1:0, no u drugom poluvremenu prava katastrofa.Prvu ozbiljniju priliku stvorili su domaći fudbaleri nakon osam minuta igre. Tavares je dobro proigrao Ibraimija, ovaj je dobro šutirao, no na svu sreću lopta odlazi pored gola Antolovića. Potom je još jedan šut imao Maribor, no Antolović ponovo siguran.U 15. minuti Željezničar stiže do vodstva. Nakon jedne akcije, Selimović šutira iskosa sa desne strane, lopta pogađa stativu, te se odbija do Eldina Adilovića, koji neometano pogađa praznu mrežu za vodstvo Plavih od 1:0.Nakon postignutog gola, Željezničar je umirio igru. Sjajno su zatvarali prilaze svom golu, te napadači Maribora nisu imali velikih prilika za postizanje gola sve do posljednje minute susreta.

Nakon prekršaja Selimovića na vrhu kaznenog prostora, Mezga odlično šutira, ali Marijan Antolović fantastično brani njegov pokušaj, te spašava mrežu našeg prvaka.Na samom otvaranju drugog poluvremena Maribor stiže do izjednačenja. Konfuziju u odbrani Želje iskoristio je Berič, koji je bez problema matirao Antolovića za poravnanje rezultata na 1:1. Maribor je dvadeset minuta kasnije stigao do drugog gola. Bogičević je oborio Tavaresa u kaznenom prostoru, a njemački sudija je pokazao na bijelu tačku. Precizan izvođač je bio Mezga za vodstvo domaćih od 2:1.I treću priliku za postizanje gola Maribro je iskoristio. Ponovo je Bogičević napravio katastrofalnu grešku, a Berič ponovo pogodio za veliki preokret i vodstvo od 3:1.Konačnih 4:1 nakon još jedne velike greške odbrane postavio je Tavareš u trećoj minuti sudijske nadoknade.Nije uspio Željo doći do prilike za smanjenje vodstva Maribora, te Viole u Sarajevo stižu sa tri gola prednosti.(Kliker.info-SportSport)