Liga prvaka :Nezaustavljiva Barca pregazila PSG, Porto razbio Bayern

15 Aprila
22:48 2015

Suarez15Barcelona je na gostovanju slavila kod Paris Saint-Germaina sa 3:1, dok je Porto sa istim rezultatom slavio protiv Bayerna u preostala dva meča četvrtfinala Lige prvaka.Izostanak Ibrahimovića, Verrattija i Motta odrazio se očigledno na igru PSG-a jer je Barcelona ubjedljivo slavila u Parizu iako je u grupi na stadionu Park prinčeva poražena sa 3:1.

Parižani su prvi imali dobru priliku na početku meča ali se Javier Pastore spetljao. I onda dolazi kazna. Igrao se 18. minut kada je Lionel Messi uzeo loptu na pola igrališta i savršeno preciznim dodavanjem gurnuo u šansu Neymara. Brazilac nije propustio “poklon” te je zatresao mrežu golmana domaćih Salvatorea Sirigua.Barca je bila bolja cijelo prvo poluvrijeme, a Messi je uspio pogoditi stativu pred kraj prvih 45 minuta.

U nastavku PSG je ušao odlučnije. Imali su nekoliko dobrih prilika, a najbliže pogotku je bio napadač Edinson Cavani. Barcelona je u tim trenucima igrala na kontre, a jedna je urodila plodom.U 67. minuti Luis Suarez uzima loptu i kreće u solo akciju. Prvo je izbacio Davida Luiza da bi slalom između dva igrača Parižana završio pogotkom. Već tada je bilo jasno da je katalonski sastav sa jednom nogom u polufinalu.

Suarez je nastavio da izluđuje Luiza. Za drugi svoj gol na meču ponovo je proturio loptu kroz noge brazilskom braniču prije nego što je matirao čuvara mreže PSG-a.Zrnce nade domaćim igračima vratio je Gregory van der Wiel pogotkom u 83. minutu. Cavani će žaliti za izblokiranim šutem u 89. minutu, ali kada se sve zbroji i oduzme, bilo bi čudo da francuski prvak prođe ovako razigranu Bracelonu.

Bayerna koštale povrede

Iako je Bayern kod Porta došao bez nekoliko standardnih prvotimaca ni najsmjeliji simpatizeri portugalskog tima ne bi se usudili prognozirati da će njihovi nogometaši u prvih 10. minuta meča voditi sa 2:0.To se upravo desilo, a prilikom prekršaja iz 2. minuta stiće se utisak da je Porto teško oštećen jer je golman Bavaraca Manuel Neuer za brutalan start trebao dobiti crveni karton. Neuer je prošao samo sa opomenom, ali je primio gol iz penala.

Samo nekoliko minuta kasnije Quarsema zabija svoj drugi gol na meču. Međutim, i Bayern ima konja za utrku. Njemački prvaci su u nastavku utakmice pritiskali odbranu domaćina što im se na kraju isplatilo. Thiago Alcantara pogađa u 28. minutu nakon dodavanja braniča Jeromea Boatenga.
Porto je u drugom poluvremenu nastavio izluđivati Bayern. Jackson Martinez u 65. minut prima loptu između braniča gostiju i postavlja 3:1 za Porto.

Bayern je u posljednjih 15. minuta krenuo u ofanzivu, ali nisu uspjeli promijeniti rezultat. Jedino što Bavarcima ide na ruku je žuti karton kapitena Porta Danila zbog kojeg će propustit revanš u Minhenu.