Liga prvaka : Mourinho i dalje ne gubi na Stamford Bridgeu (VIDEO)

17 Marta
05:06 2010

Jose Mourinho je nadmudrio Carla Ancelottija i sa Interom je pobijedio Chelsea na Stamford Bridgeu golom Kamerunca Samuela Eto'oa. Inter se plasirao u četvrtfinale Lige prvaka gdje im se pridružio i ruski CSKA koji je na Ramón Sánchez Pizjuánu dobio Sevillu 2-1.Nogometaši iz Milana došli su u London sačuvati prednost 2-1 iz prve utakmice, a na kraju su uspjeli i pobijediti što je na Stamford Bridgeu u Ligi prvaka iznimno težak posao.Chelsea, naime, u najelitnijem europskom klupskom natjecanju na svome stadionu nije izgubio 21 utakmicu u nizu, još od poraza protiv Barcelone (2-1) u osmini finala 2006. godine. Dogodilo se to pod Mourinhovim vodstvom, a zanimljivo je da je to ostao prvi i jedini poraz portugalskog stručnjaka na Stamford Bridgeu. Chelseau je to, pak, bilo jedino ispadanje prije polufinala u posljednjih šest godina. Sve do ovog utorka.

Ključni se trenutak dogodio u 78. minuti kad je sjajni Nizozemac Wesley Sneijder proigrao Samuela Eto'oa koji je pobjegao Branislavu Ivanoviću i matirao trećeg Chelseajevog vratara Rossa Turnbulla.Prvo je poluvrijeme bilo prilično siromašno, Inter čvrstom igrom nije dopuštao Chelseaju da dođe u prilike. Londončani su do zraka došli tek u posljednjih pet minuta kada su se u prilikama našli Florent Malouda, Nicolas Anelka i Frank Lampard, ali dvaput je Talijane spašavao Walter Samuel, a Anelka je loše primio loptu.U nastavku je Inter u potpunosti preuzeo kontrolu igre. Najprije je Sneijder sjajno petom proigrao Gorana Pandeva koji je sam izbio pred Turnbulla, ali u posljednji ga je trenutak blokirao Jurij Žirkov. U 65. minuti sjajnu je priliku propustio Diego Milito koji se našao sam pred vratima Engleza, ali je pucao neuobičajeno loše i lopta je otišla pored gola. Thiago Motta je pet minuta kasnije glavom pucao malo iznad prečke, ali vrlo brzo je sve zaboravljeno nakon Eto'ova gola.U 87. minuti crveni je karton zbog udaranja Motte bez lopte zaradio Didier Drogba koji je tako zaokružio potpunu nemoć svoga kluba. (Kliker.info-Jutarnji list)