Liga prvaka : Modrić osigurao Spursima prolaz, Cambiasso sačuvao Benitezu posao!

25 Novembra
06:19 2010

Domaćim pobjedama u utakmicama petog kola skupine A Tottenham i Inter osigurali su prolazak u sljedeći krug nogometne Lige prvaka. Tek treba vidjeti koja će momčad biti prvoplasirana. Londonski klub stigao je do desetog boda u petoj utakmici u svojoj grupi uvjerljivom 3-0 pobjedom, koja je produkt dobre igre momčadi, protiv bremenskog Werdera. Posebno se istaknuo i hrvatski nogometni reprezentativac Luka Modrić.Osim što je sjajno "vukao konce" igre Spursa Modrić je postigao i gol kojim je domaćin na White Hart Laneu povećo prednost na 2-0. Majstorija hrvatskog nogometaša došla je pritom do punog izražaja nakon što je loptu koju mu je uputio Peter Crouch krasno smirio lijevom nogom, izbacivši pritom varkom Sebastiana Prödla, a potom desnicom pogodio nebranjeni dio mreže golmana Tima Wiesea. Bio je to Hrvatov prvijenac u Ligi prvaka. Inače, Spursi su poveli već u šestoj minuti nakon što je Younes Kaboul volejem zabio na dodavanje Aarona Lennona.

Dobra igra domaćina nastavljena je i u drugom poluvremenu na čijem je otvaranju Gareth Bale pogodio okvir gola (i kasnije je još jedna njegova lopta odsjela na gredi) što je u 53. minuti omogućilo domaćinu i da poveća razliku s bijele točke nakon što je Modrića u kaznenom prostoru sapleo Felix Kroos. Bale svoju dobru igru nije uspio okruniti golom. Slab udarac po sredini vratiju Wiese je dočekao na pravome mjestu. Ipak, kod trećeg Tottenhamovog gola vratar oslabljenog Werdera (doputovali sa samo trinaest igrača iz najjačeg kadra) ostao je nemoćan. Gol iz blizine zabio mu je Crouch na dodavanje Lennona.Dodajmo ovome da je posljednjih desetak minuta utakmice, prve u kojoj nisu primili gol nakon niza od 17 u kojima su loptu barem jednom vadili iz svoje mreže, odigrao i Niko Kranjčar koji je na travnjaku zamijenio Balea. Dva je puta zaprijetio golu gostiju, oba puta dalekometnim udarcima od čega jednom iz igre, a jednom iz slobodnog udarca. Vedran Ćorluka susret je odgledao s klupe, a Stipe Pletikosa nije konkurirao za nastup u kojem su Spursi izborili nokaut-fazu LP-a po prvi puta u klupskoj povijesti.Inter je svoj dio posla odradio protiv Twentea minimalnom 1-0 pobjedom. Zabio je Cambiasso u 55. minuti za deseti bod talijanske momčadi u skupini u kojoj drže drugo mjesto iza Spursa.U posljednjem kolu sastaju se Werder i Inter, odnosno Twente i Tottenham.

Prošli Schalke i Lyon
Nogometaši Schalkea plasirali su se u nokaut-fazu natjecanja nakon 3-0 izborene domaće pobjede protiv Lyona u utakmici 5. kola skupine B Lige prvaka. Unatoč porazu prošao je dalje i francuski predstavnik.Ivan Rakitić nije sudjelovao u uspjehu kluba iz Gelsenkirchena. Prosjedio je veznjak hrvatske reprezentacije, kao i Mario Gavranović, cijeli ogled na klupi, za razliku od Dejana Lovrena, aktivnog kroz svih 90 minuta za francuski sastav. BiH-reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je posljednjih pola sata za Lyon.

Jefferson Farfan i Klaas-Jan Huntelaar najavili su ranim pogocima uspješnu večer domaćina na Veltins-Areni, a Nizozemac je u smiraju utakmice svojim drugim golom potvrdio uspjeh kluba koji "kašljuca" u Bundesligi, ali djeluje vrlo dobro u elitnom nogometnom natjecanju.Na gostovanje kod Benfice Schalke će za dva tjedna napola "turistički". Upitno im je tek mjesto s kojeg će u daljnji krug. Isto vrijedi za Lyon kojem predstoji domaći ogled protiv Hapoela, koji je s 3-0 nadvisio Benficu unatoč 21 korneru portugalske momčadi, 18 udaraca (osam u okvir) prema golu domaćina i posjedu lopte od 56 posto. Lyon je s devet bodova trenutačno na drugom mjestu ljestvice i siguran sudionik nokaut-faze prestižnog klupskog nogometnog natjecanja.

Barça osigurala prvo mjesto, Messi do rekorda
Nogometaši Barcelone uvjerljivo su u Ateni nadigrali Panathinaikos u dvoboju petog kola D-skupine Lige prvaka. Završilo je 3-0 za goste, koji su pobjedom osigurali prvo mjesto u skupini. Pedro Rodriguez zabio je u 27. i 69. minuti za katalonsku momčad, dok je na 2-0 u 62. povisio Lionel Messi.Zabio je veliki Argentinac svoj jubilarni 150. gol u dresu Barcelone, od čega 31. u Ligi prvaka, čime je prestigao Brazilca Rivalda, s kojim je dosad dijelio titulu najučinkovitijeg Barçina strijelca u eurokupovima. Od 150 golova postignutih za Barcelonu u službenim nastupima 101 je ligaški, 31 iz Lige prvaka, 11 iz Kupa kralja, pet iz Španjolskog superkupa i dva sa Svjetskoga klupskog prvenstva. Konačno, Argentincu je ovo bila deseta uzastopna utakmica u kojoj je zabio barem jedan pogodak.Za drugo će se mjesto u 1/16 finala iz skupine D u posljednjem kolu za dva tjedna boriti Rubin i København nakon što je ruska momčad u Kazanu pobijedila Dance pogotkom iz druge minute sudačke nadoknade prvog poluvremena. U posljednjem kolu Barcelona na Nou Campu dočekuje Rubin, dok København u Kopenhagenu igra s Panathinaikosom. Pobjeda bi Dancima donijela veliki uspjeh.

Pobjede i prolazi Manchester Uniteda i Valencije
Nogometaši Manchester Uniteda i Valencije pobijedili su dvobojima petog kola Skupine C Lige prvaka Glasgow Rangerse odnosno Bursaspor plasiravši se u 1/16 finala. Manchester je golom Waynea Rooneyja iz 11-erca u 87. minuti pobijedio Rangerse u Glasgowu 1-0, dok je Valencia na Mestalli deklasirala Bursaspor 6-1.Rooney je Unitedu donio pobjedu svojim tek drugim pogotkom postignutim ove sezone za svoj klub, te prvim nakon gotovo puna tri mjeseca. Jedini je put od početka sezone također zabio iz penala, i to West Hamu, 28. kolovoza u trećem premierligaškom kolu i 3-0 domaćoj pobjedi.Gol iz igre Rooney nije zabio za Manchester United još od davnoga 30. ožujka ove godine, kada je bio precizan u gostujućem 2-1 porazu kod minhenskog Bayerna u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka. U posljednje će kolo Manchester United ući s 13 osvojenih bodova iz pet utakmica i bez ijednoga primljenog gola, a Valencia s tri boda manje. Dvije vodeće momčadi sučelit će se jedna drugoj u posljednjem kolu na Old Traffordu.Plasman u nokaut-fazu Španjolci su proslavili uvjerljivom 6-1 domaćom pobjedom protiv turskog prvaka Bursaspora. Roberto Soldado postigao je dva pogotka za sastav Unaija Emeryja. Ukupno je na brojci od pet golova u Ligi prvaka u ovom trenutku.