Liga prvaka : Miralem Pjanić ponovo zabio u pobjedi Lyona (Video)

10 Decembra
04:57 2009

Utakmicama posljednjeg šestog kola grupne faze okončan je prvi dio Lige prvaka. U grupama E i F plasman u narednu fazu takmičenja su obezbijedili Lyon, Fiorentina, Barcelona i Inter.Inter je domaćom pobjedom 2:0 nad Rubinom ovjerio mjesto u osmini finala najelitnijeg evropskog takmičenja. Mourinhova momčad je atakovala na gol Rubina tokom svih 45 minuta prvog poluvremena, ali je otpor ruskog prvaka slomljen  u 31. minuti iz  sjajne akcije.Javier Zanetti je odlično prošao po lijevoj strani, uposlio Balotellija koji petom upošljava Samuela Eto'a na petercu, a Kamerunac šalje loptu u mrežu Rubina za vodstvo Intera. U nastavku utakmice ista igra Intera, napadački ka golu Rubina koji je uglavnom nešto pokušavao iz kontra napada. Inter je do drugog gola stigao u 64. minuti kada je Mario Balotelli sjajnim golom srušio sve nade Rubina u pobjedu. Barcelona je pobjedom nad Dynamom u Kijevu sa 2:1 ovjerila plasman u drugu fazu. Ipak, utakmica nije dobro počela za katalonsku momčad. Samo što je počela utakmica Artem Milevskiy je šokirao goste iz Barcelone i doveo ukrajinskog velikana u vodstvo. Nakon primljenog pogotka Barcelona je preuzela igru u svoje ruke. Nakon nekoliko propuštenih prilika Guardiolin tim je u 33. minuti golom Xavija poravnao na 1:1. U drugom poluvremenu je Barcelona imala potpunu kontrolu igre, stvarala je šanse, ali je Shovkovsky bio nesavladiv sve do 86. minute. Četiri minute prije kraja Lionel Messi je majstorski izveo slobodan udarac sa 20 metara i donio Kataloncima pobjedu.

Lyon je imao samo rutinski posao protiv Debrecena kojeg je savladao sa 4:0 . Lyon je pola posla obavio već u prvom dijelu. Gomis je u 25. minuti doveo francuskog predstavnika u vodstvo, a na 2:0 je povisio Michael Bastos minutu prije odlaska na odmor. Lyon je i u drugom poluvremenu nastavio istim tempom, a na treći gol se čekalo do 59. minute kada je Miralem Pjanić povisio na 3:0. Visoko vodstvo nije zadovoljilo igrače Lyona koji preko Alyja Cissokha postižu četvrti pogodak. Liverpool je nastavio s mučenjem svojih navijača i protiv Fiornetine koja je slavila na Anfieldu sa 2:1. Ipak, prvi su u vodstvo došli domaći igrači kada je Yusi Benyoun u 43. minuti digao Anfield na noge. U drugom poluvremenu su igrači Fiorentine zaigrali mnogo bolje, što im se isplatilo u 63. minuti kada je Martin Jorgensen poravnao rezultat. Postignuti pogodak dao je krila gostujućim igračima koji su nastavili s napadima prema golu Redsa, a gol odluke postiže Alberto Gilardino u drugoj minuti sudijske nadoknade. (Kliker.info-SportSport)