Liga prvaka : Miralem Pjanić fantastičan, ponovo zabio iz prekida (Video)

29 Septembra
20:44 2009

Nakon što je u prvom kolu svojim golom donio Lyonu pobjedu od minimalnih 1:0 nad Fiorentinom, naš Miralem Pjanić je i večeras sjajnom igrom svoj klub predvodio do nove pobjede. Ovaj put nije bila minimalna, već i više nego uvjerljiva pobjeda jer je Lyon u gostima sa 4:0 deklasirao mađarskog Debrecena i tako zasjeo na vrh grupe E.Domaći klub je svoju mrežu netaknutom sačuvao tek do treće minute kada je naš Pjanić izveo korner, a upućenu loptu sjajnim volej udarcem u mrežu Debrecena smjestio Kim Kallstrom.

Već u 13. minuti je sve bilo riješeno kada Miralem Pjanić, nakon asistencije, postiže i fantastičan pogodak iz slobodnog udarca, smjestivši loptu u desni ugao gola mađarskog prvaka.Da će večera bez ikakve sumnje Pjanić biti igrač utakmice postalo je jasno u 24. minuti kada je nakon još jednog njegovog kornera lopta opet završila u mreži domaćih, ovaj put nakon što je auto-gol postigao Peter Czvitkovics. Konačnih 4:0 za Lyon je u 51. minuti postavio Bafetimbi Gomis koji dodavanje Kallstroma kruniše sjajnim lob-udarcem.