Liga prvaka : Miralem Pjanić donio pobjedu Lyonu (VIDEO)

16 Septembra
20:43 2009

Miralem Pjanić bio je strijelac jedinog gola u pobjedi Lyona nad Fiorentinom na Gerlandu.Lavovi su slavili sa 1:0, a bh. reprezentativac bio je strijelac pobjedonosnog gola u 76.minuti.Forma mladog reprezentativca Bosne i Hercegovine Miralema Pjanića je u usponu. Tako je Pjanić večeras bio strijelac pobjedonosnog gola u pobjedi Lyona na Gerlandu nad Fiorentinom.Lavovi sa Gerlanda bili su bolji protivnik većim dijelom utakmice, pogotovo nakon što su ljubičasti iz Firenze krajem prvog poluvremena ostali bez igrača pošto je isključen Alberto Gilardino krajem prvog poluvremena. Lyon je napadao cijelo drugo poluvrijeme, ali mreža golmana Sebastiena Freya ostala je netanuta sve do 76. minute. Miralem Pjanić pogodio je mrežu Fiorentine u akciji u kojoj su učestvovali Sidney Gouvou i Kim Kallstrom. Bio je to prvi gol našeg reprezentazivca u Ligi prvaka.

Bez golova u Milanu        Prvi dio prvog poluvremena protekao je u znaku Barcelone. Nekadašnji igrač Intera Zlatan Ibrahimović propustio je jednu od boljih priliku u prvom dijelu za aktuelnog evropskog prvaka kada je izbio sam pred Julia Cesara, ali je njegov šut završio daleko iznad gola, a publika na Giussepe Meazi mogla je odahnuti.Nakon uvodne inicijative gostiju, Inter je uspio prenijeti težište igre na polovinu Barcelone. Diego Milito oprobao je nekoliko puta svoj šut, ali ni jednom to nije predtavljalo veću opasnost po gol Victora Valdesa.U 42. minuti najbolja prilika za Katalonce. Henry je povratnom loptom uposlio Keitu, ali njegov šut odlazi pored gola, iako na njemu nije bilo istrčalog Cesara. Na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0, a mnogo više razloga za zadovoljstvo, s obzirom na prikazanu igru, imali su gostujući igrači.Ipak, ono što su svi navijači očekivali, večeras je izostalo u Milanu. Ostalo je 0:0, a možemo reći da ovaj susret ipak i nije opravdao očekivanja.

Veliki preokret Arsenala              Standard je u Liegu u prvih pet minuta susreta doslovno šokirao Arsenal. Lopta jedva da je krenula sa centra, a Mangala je doveo Belgijance u vodstvo. Rano primljeni gol poremetio je Topnike, koji se nisu praktično ni snašli, a već je bilo 2:0. Sudija je pokazao na bijelu tačku u kaznenom prostoru, a siguran izvođač za 2:0 bio je Jovanović.Do kraja prvog dijela, odnosno u posljednjoj minuti, Topnici su uspjeli smanjiti golom danskog reprezentativca Niclasa Bentdnera, čime je krenuo veliki preokret Arsenala. Standard je vodio do 79. minute, a onda je londonska ekipa kreirala preokret u samo dvije minute. Prvo je Vermalen izjednačio na 2:2, a već nakon 81. minute Arsenal je vodio golom Eduarda, te je susret završio pobjedom Topnika 3:2.

Žuti karton Papca
Glasgow Rangers remizirao je u Stuttgartu 1:1 sa domaćom ekipom. Za škotski sastav vrlo dobar je večeras bio Saša Papac, koji je zaradio i žuti karton u 71. minuti.