Liga prvaka : Milan nadmoćan u susretu sa Bayernom

12 Aprila
11:34 2007

Nogometaši Milana i Liverpoola posljednji su osigurali kartu za polufinale nogometne lige prvaka. I dok je za Redse uzvrat protiv PSV-a bilo pitanje formalnosti, s obzirom da su u prvome dvoboju u Eindhovenu slavili 3-0, Milan je polufinalni ogled sa Manchester Unitedom osigurao nakon što je u uzvratnoj utakmici na Allianz Areni svladao Bayern 2-0.Tako će sudionike finalne utakmice, koja je na rasporedu 23. svibnja u Ateni, odlučiti dvoboji Chelsea i Liverpoola, te Manchester Uniteda i Milana.Bavarci su nešto bolje otvorili utakmicu od gostiju iz Milana, ali nakon samo nekoliko minuta bilo je vidljivo da se Hitzfeld odlučio za igru u kojoj je rizik bio sveden na puku teoriju. Trener Bayerna odlučio se na čuvanje razultata što mu se, kasnije se pokazaalo, obilo o glavu već u prvome poluvremenu.Iz uvodnih minuta vrijedi izdvojiti polupriliku Lella nakon ubačaja Van Buytena i dobar udarac Makaaya u 12. minuti koji je obranio vratar Dida. S druge strane `oči u oči´ sa Kahnom našao se Pipo Inzaghi, ali napadač Milana loše reagira i Kahn nautralizira opasnost za svoja vrata.Hitzfeldova taktika čuvanja rezultata pala je u vodu u samo četiri minute. U 27. minuti gosti su stigli u vodstvo nakon nesporazuma Lella i Podolskog. Lopte se dokopao Kaka koji ulazi u prostor pred šasnaestercem Bayerna, proslijeđuje loptu Seedorfu koji prizemnim udarcem šalje loptu u suprotni kut vratara Kahna.Strijelac se prometnuo u asistenta samo četiri minute kasnije kada petom pronalazi suigrača Inzaghija koji poluvisokom loptom sa dvadesetak metara povisuje prednost `rossonera´. Do kraja prvoga djela vrijedi spomenuti gužvu pred Didinim vratima nakon ubačaja Van Bommela, ali Podolski nije iskoristio malu nesigurnost obrane Milana.Na početku drugoga djela u momčadi Bayerna umjesto Ottla ušao je Santa Cruz. Opasnosti za gol Dide sijevale su sa svih strana, ali vratar Milana sačuvao je svoju mrežu. Na tom pothvatu ponajviše može zahvaliti  treneru Ancelottiju koji je u drugome djelu napravio obrambeni bedemu ispred vrata Milana. Bayern je naviše pokušavao doći do gola prodorima po bokovima, ili ubačajima u peterac gostiju, dok su se gosti odlučili na brze protunapade.Hitzfield je posljednjih pola sata u igri ponudio i Pizzaru, ali ni to nije pomoglo da se Bavarci vesele u današnjem susretu.U drugoj utakmici sve je bilo riješeno još nakon prve utakmice u Eindhovenu gdje je Liverpool kao gost slavio visokih 3-0. I u uzvratu je momčad Rafe Beniteza dominirala na travnjaku, a plod takve igre stigao je u 67. minuti kada Crouch trese mrežu vratara Gomesa nakon povratne lopte Fowlera.Utakmicu na Anfieldu već u 17. minuti morao je napustiti Craig Bellamy koji je iznesen sa terena zbog ozlijede.(kliker.ifo/Jutarnji list)