Liga prvaka : Majstorija Džeke, PSG deklasirao Bayern, sigurne pobjede Barcelone i Juventusa… (Video)

27 Septembra
22:59 2017

Edin Džeko nastavlja sa odličnim partijama u dresu Rome. U okviru drugog gola grupe C ekipa Qarabaga ugostila je Romu, a rimskoj Vučici trebalo je samo osam minuta da dva puta zatrese mrežu domaćina.

Manolas je u sedmoj minuti pogodio za vodstvo Rome, koja je u prvom kolu remizirala sa Atleticom 0:0, a u 15 minuti – majstorija Edina Džeke u Azerbejdžanu.On je primio dosta tešku loptu u šesnaestercu, koju mu je poslao Stephen El Shaarawy, te snažnim udarcem pogodio mrežu Ibrahima Šehića, bh. golmana na golu šampiona Azerbejdžana.

Podsjećamo, Qarabag je u prvom kolu Lige prvaka poražen u Londonu, od Chelseaja sa 6:0, a kako je krenulo – ni u drugom kolu zvijezde im nisu naklonjene.

U okviru grupe A Lige prvaka u drugom kolu postignuto je deset golova. Manchester United je deklasirao CSKA u Moskvi, bilo je 1:4, a Basel je bio još efikasniji i pobijedio Benficu sa 5:0.

Đavoli su poveli u četvrtoj minuti preko Lukakua kome je asistirao Martial da bi dvije minute kasnije Dzagoev imao odličnu šansu, ali je ostalo 0:1 za goste. U 13. minuti Mkhitaryan je imao dobru šansu, ali je Akinfeev spasio Moskovljane da bi šest minuta kasnije United udvostručio prednost i to iz jedanaesterca kojeg je sigurno realizovao Martial.

Četiri minute kasnije pokušao je i GOlovin, ali je šutirao pored gola da bi u 27. Martial ponovo uposlio Lukakua, a Belgijanac je nemilosrdan za vodstvo Đavola od 0:3. U 35. Lukaku je još jednom pokušao, ali je golman domaćih bio odličan da bi dvije minute kasnije u prilici bio Chalov, ali je ostalo 0:3.

U 47. minuti Golovin je šutirao, ali promjene rezultata nije bilo da bi Lukaku dvije minute kasnije pokušao, ali je Akinfeev bio na visini zadatka. U 51. minuti Young je ubacio loptu u šesnaesterac, a Blind je šutirao glavom, no lopta je otišla preko gola.

Mkhitaryan je u 57. minuti postigao četvrti pogodak za goste, a tri minute kasnije Lingard je imao sjajnu šansu, no golman mu je odbranio šut da bi u 62. poništen pogodak Baillyja.

Zaprijetio je i Darmian u 81. minuti utakmice, a do kraja utakmice Kuchaev je postavio konačnih 1:4.

CSKA Moskva-Manchester United 0:4 (Kuchaev 90’; Lukaku 4’, 27’, Martial (p) 19’, Mkhitaryan 57’)

Fudbaleri Basela deklasirali su Benficu u drugom kolu Lige prvaka, bilo je 5:0.

Domaći su poveli u drugoj minuti utakmice preko Michaela Langa da bi u 19. zaprijetio Grimaldo, ali je ostalo 1:0. Minutu poslije Oberlin je udvostručio prednost Basela da bi u 44. Benfica ponovo imala dobru šansu preko Jimeneza, no lopta je otišla pored gola.

Petretta je zaprijetio u 46. minuti, ali promjene rezultata nije bilo da bi tri minute kasnije šansu imao i Lang, ali je njegov pokušaj otišao pored gola.

U 59. minuti dosuđen je jedanaesterac za domaće, a siguran realizator je bio Van Wolfswinkel. Deset minuta kasnije Oberlin je postigao četvrti gol za Basel.

Konačan rezultat utakmice je postigao Riveros u 77. minuti utakmice.

Basel-Benfica 5:0 (Lang 2’, Oberlin 20’, 69’, Van Wolfswinkel (p) 59’, Riveros 77’)

Fudbaleri Paris Saint Germaina bili su sigurni protiv Bayerna, jednako kao i Celtic na gostovanju u Belgiji.

Parižani su savladali ekipu Bayerna na svom terenu, a domaći su bili bolji tokom cijelog susreta. Neymar, Cavani i Mbappe su bili konstantna prijetnja odbrani Bavaraca, dok je sa druge strane Ancelottijeva ekipa pružila blijedu igru.

Iako su gosti imali veći posjed lopte, izveli više kornera, ali do pogotka nisu uspjeli doći te su visoko poraženi rezultatom 3:0.

Sve je počelo kao iz snova za domaću ekipu. Neymarov pas za Alvesa u 2. minuti bio je precizan, a bočni igrač Parižana ga pretvara u pogodak. Fantastičan pogodak u 31. minuti postigao je Cavani u 31. minuti, za veliku prednost PSG-a an poluvremenu.

Drugi dio ista priča na terenu. PSG je bio konkretniji, dok je Bayern i pored posjeda lopte, bio samo sjenka ekipe iz prethodnih sezona. Treći gol za domaće postigao je Neymar u 63. minuti. Iako su gosti imali prividan posjed lopte do pogotka nisu uspijevali doći. U 67. minuti Vidal je postigao pogodak, ali je isti poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Tako su Parižani upisali tri boda, dok je pred Bavarcima period u kojem moraju hitno naći način kako da izađu iz  rezultatske krize.

Celtic našeg Joze Šimunovića, koji je odigrao cijeli meč u Belgiji, prilično lako je osvojio sva tri boda na gostovanju kod Anderlechta.

Gosti su do prednosti u ovom duelu stigli u 38. minuti, kada je Tierney je odlično dodao, a Griffiths plasirao u praznu mrežu za vodstvo i rezultat prvog dijela.

Drugi dio domaći igrači otvaraju pogotkom, ali u svojoj mreži. Kara je probao da blokira udarac navalnog reda Škota, ali se lopta od njego ve noge odbila u njegovu mrežu. Sinclair je stavio tačku na i u ovom susretu svojim pogotkom u sudijskoj nadoknadi.

U jedinoj utakmici grupe C Atletico Madrid i Chelsea su podijelili bodove, bilo je 1:1.

U 13. minuti utakmice šansu je imao Eden Hazard, ali je pogodio stativu da bi u 24. minuti pokušao i Morata, no golman domaćih je odlično odbranio njegov udarac. U 40. minuti David Luiz je vukao protivnika za dres, a glavni sudija je dosudio jedanaesterac. Siguran realizator je bio Antoine Griezmann i doveo Jorgandžije u prednost.

Chelsea je izjednačio rezultat poslije tačno 60 minuta igre kada je mrežu golmana Atletica pogodio Alvaro Morata. Tri minute kasnije pokušao je i Fabregas, ali je ostalo 1:1.

U prvoj utakmici ove grupe Roma je pobijedila Qarabag na gostovanju, bilo je 1:2.

Atletico Madrid-Chelsea 1:1 (Griezmann (p) 40’; Morata 60’)

U dvije utakmice grupe D favoriti su zabilježili sigurne pobjede. Barcelona je slavila minimalnu pobjedu protiv Sportinga, bilo je 0:1.

Katalonci su imali dvije dobre prilike preko Luisa Suareza u 28. i Lea Messija u 42. minuti susreta, no Sporting je odolio tim napadima i na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 0:0.

Barcelona je povela u 49. minuti susreta. Leo Messi je izveo slobodnjak, a Sebastian Coates je nepsretno reagovao i savladao svog golmana za vodstvo Katalonaca.

Sporting je imao priliku preko Bruna Fernandesa u 71. minuti susreta, ali je golman Barcelone bio na visini zadatka.

Sporting-Barcelona 0:1 (Coates (ag) 49’)

Juventus je uz dosta problema pobijedio Olympiacos, bilo je 2:0.

U 34. minuti zaprijetio je Mandžukić, ali je Proto odlično reagovao da bi minutu kasnije pokušao i Sturaro, ali je ostalo 0:0. Ponovo je u 40. minuti zaprijetio Mandžukić, ali promjene rezultata nije bilo baš kao i u 45. minuti susreta nakon šuta Dybale.

Juventus je poveo u 69. minuti utakmice. Alex Sandro je ubacio u sredinu, Higuain je prvobitno izblokiran, a potom je pogodio mrežu Prota za vodstvo Stare dame.

Stara dama je udvostručila prednost u 80. minuti susreta preko Marija Mandžukića koji je tako postavio konačan rezultat.

Juventus-Olympiacos 2:0 (Higuain 69’, Mandžukić 80’)