Liga prvaka : Lyon šokirao Reala, United srušio Milan! (VIDEO)

17 Februara
07:05 2010

Čitavu zimu očekivani dvoboj Milana i Manchester Uniteda večeras nije razočarao apsolutno nikoga osim navijača italijanskog kluba koji u konačnici moraju žaliti zbog toga što će u revanš na Old Traffordu ući sa zaostatkom od 2:3. Osim njih, svi ostali mogu biti prezadovoljni onim što je  viđeno na San Siru.Milan je fantastično ušao u meč, a do prvog gola je došao već nakon dvije minute i 15 sekundi. Tada je loptu sa desne strane ubacio David Beckham, nespretnim škaricama pokušao da je izbije Patrice Evra, a ona završava pravo kod Ronaldinha koji je sa 15 metara volej udarcem, uz pomoć Michaela Carricka od kojeg se lopta odbila, smješta u mrežu Vragova.Naravno, ne treba ni govoriti da je Beckham bio u centur pažnje jer je prvi put igrao protiv kluba u kojem je stekao slavu i kojeg je napustio prije sedam godina, ali se ipak večeras nije radovao. Milan jeste imao apsolutnu dominaciju i rasploženog Ronaldinha no ipak nije uspjevao da dođe do drugog gola i tako u potpunosti utuče goste.Ono što su Italijani propustili su Englezi na najsretniji mogući način kaznili u 36. minuti. Darren Fletcher je loptu ubacio za Paul Scholesa koji je pokušao da je uhvati na volej desnom nogom, a nakon što je u potpunosti promašio ona se od njegovu lijevu nogu na nevjerovatan način odbila u mrežu MIlana te on tako poravnava na 1:1.

Nesretno primljen gol kao da je u potpunosti dotukao Milaneze koji su u izgubili svoju igru u nastavku meča, a to je na najbolji način iskoristio ove sezone fantastični Wayne Rooney. Igrala se 66. minuta kada je Luis Valencia dobrim ubačajem sa desne strane na petercu pronašao Rooneya koji sjajnim udarcem glavom zatresao mrežu Dide.Da je u nevjerovatnoj formi napadač Manchester Uniteda je još jednom pokazao samo osam minuta kasnije kada je nakon ubačaja Fletchera ostao apsolutno sam pred golom Milana i rutinski glavom zapucao loptu za vodstvo tima sa Old Trafforda od 3:1. Dakle, samo par minuta je trebalo Wayne Rooneyu da svoj klub odvede nadomak  četvrtfinala.Ni nakon trećeg primljenog gola se domaćini nisu uspjeli trgnuti, ali su ipak majstorijom Clarencea Seedorfa u 85. minuti stigli do konačnih 2:3. Loptu je sa lijeve strane ubacio Ronaldinho, a Seedorf brilijantno reagovao na petercu i petom smjestio loptu u mrežu u potpunosti nemoćnog Edwina van der Sara.Samo minut kasnije je Pippo Inzaghi mogao do poravnanja, ali šutirao je preko gola te je to bilo sve što se tiče ovoga meča u kojem je do kraja još isključenje zbog drugog žutog kartona zaradio Michael Carrick. No uprkos tome Manchester United će bez sumnje u revanš ući kao apsolutni favorit za prolaz dalje.

Za razliku od onoga u Milanu, meč osmime finala koji se igrao na Gerlandu nije donio toliko uzbuđenja, ali je ipak donio veoma kvalitetan meč u kojem je u konačnici Lyon slavio sa minimalnih 1:0 te će se tako sa dobrim nadama u prolaz uputiti na gostovanje u  Madrid.Sam meć je odlučen u 47. minuti fantastičnim golom Jeana Makouna koji je loptu pokupio na sredini terena, povukao je do nekih dvadesetak metara i potom je izvanrednim udarcem zapucao u rašlje gola Ikera Casillasa koji je bio apsolutno nemoćan.Lyon je do vodstva mogao još u prvom poluvremenu kada je jedinu izglednu priliku u ovom periodu igre propustio Cesar Delgado, tačnije njegov sjajan volej udarac se odbio od stativu gola Real Madrida, dok je sve to Casillas krajnje nemoćno posmatrao.No i nakon vodstva je francuski predstavnik bio bolja ekipa, a najbolju priliku za 2:0 je propustio strijelac jedinog gola Jean Makoun, no nakon još jednog njegovog sjajnog prodora ovaj put je Casillas uspio zaustaviti njegov udarac.Pored Makouna su do kraja meča još dobre prilike imali Aly Cissokho i Lisandro, a uprkos tome što one nisu krunisane golom sigurno je da će u ekipi Lyona biti zadovoljni večerašnjim rezultatom sa kojim se imjau nadati čemu u revanšu, dok će Real morati da pokaže mnogo više.Inače, vrlo dobrih 78 minuta na terenu je proveo i naš Miralem Pjanić nakon čijih ubačaja iz kornera i slobodnog udarca je Lyon bio vrlo blizu pogotka. Našeg reprezentativca je na terenu nešto više od deset minuta prije kraja zamijenio Kim Kallstrom. (Kliker.info-Sportin)