Liga prvaka : Liverpool razbio Manchester City, Barcelona uvjerljiva (Video)

05 Aprila
01:25 2018
Uvjerljive pobjede domaćih momčadi u posljednjim četvrtfinalnim utakmicama Lige prvaka.

Redsi su uraganski otvorili utakmicu i u prvih pola sata zabili sva tri gola. Domaća je momčad povela u 12. minuti nakon kontre koju je povukao Mohamed Salah iako je upitno je li kod primanja lopte bio u zaleđu.

Egipćanin je zatim dao za Firmina čiji je udarac Ederson obranio, no lopta je došla do Salaha koji je bio siguran.
Na 2:0 povisio je Oxlade-Chamberlain devet minuta kasnije. Primio je loptu na 20-ak metara i sjajnim udarcem pogodio mrežu Cityja. Potpuno ludilo na Anfieldu izazvao je Sadio Mane koji je u 31. minuti zabio za 3:0.

City je u nastavku zaigrao bolje, ali se Liverpool vrlo dobro branio pa će momčad Pepa Guardiole idućeg tjedna imati iznimno težak posao. Zanimljivo i da je trener Cityja napravio samo jednu zamjenu (Sterling umjesto Gündogana) iako je gubio većim dijelom susreta. Branič Liverpoola Dejan Lovren proveo je svih 90 minuta na travnjaku i pružio vrlo dobru partiju. Bila bi to savršena večer za redse da se u 52. minuti nije ozlijedio njihov najbolji igrač Salah koji je šepajući napustio teren.Inače, bio je to 179. susret Liverpoola i Cityja, ali tek prvi u međunarodnim natjecanjima. Redsi su slavili u 88 utakmica, City je bio bolji 45 puta, dok je 46 susreta završilo bez pobjednika.

Liverpool je pobjedom nad Cityjem produžio niz u Europi bez poraza na svom stadionu na 15 utakmica upisavši pritom 10 pobjeda.
Redsima je ovo bilo 14. četvrtfinale u Kupu i Ligi prvaka, a do sada su slavili 13 puta. Cityju je ovo drugi nastup u četvrtfinalu LP-a, a u sezoni 2015/16. je bio uspješan kada je izbacio PSG.

Nogometaši Barcelone slavili su na svom Nou Campu protiv Rome 4:1 (1:0) i stekli veliku prednost pred uzvrat u Rimu 10. aprila.

Vlastitu mrežu pogađala su čak dvojica igrača Rome – Daniele de Rossi (38.) i Manolas (56.), strijelci su za katalonsku momčad još bili Gerard Pique (59.) i Luis Suarez (87.), dok je Edin Džeko (80.) pogodio za Rimljane.

Barcelona je uz veliku dozu sreće lakše od očekivanoga došla do visoke pobjede nad Romom i praktički osigurala polufinale. Prva dva gola Barce bili su zapravo nesretni autogolovi igrača Rome, a i preostala dva pogotka katalonskog diva postignuta su uz veliku pomoć Talijana koji su tako zapravo sami sebe izbacili.  Prvu veliku priliku na utakmici imao Rakitić koji je iskosa sa 16 metara uputio prizeman udarac koji je odsjeo na lijevoj vratnici. U 28. minuti Suarezov udarac sjajno brani vratar Alisson, a Barcelona je svoju dominaciju realizirala u 38. minuti kada je filigransku akciju Inieste i Messia pokušao presjeći kapetan Rome de Rossi, ali je nesretno i neobranjivo pogodio vlastitu mrežu.

U 53. minuti uslijedio je prvi Messijev udarac na utakmici, no pucao je ravno u vratara. Nesreća Rome nastavila se u 56. minuti kada su drugi put pogodili vlastitu mrežu.
Rakitić je ubacio za Umtitija, a prije braniča Barcelone loptu je zahvatio igrač Rome Manolas. U pokušaju da je izbije, prvo je pogodio vratnicu, a potom mu se lopta vratila i od njegova koljena završila u mreži. Bio je to čak peti autogol u korist Barcelone u ovoj sezoni Lige prvaka.

Šok nakon drugog gola potrajao je još tri minute, udarac Suareza obranio je Alisson, ali se lopta odbila točno na nogu Piquea, kome nije bilo teško postići treći gol na utakmici. U 78. minuti Roma je konačno došla do velike prilike – Ter Stegen je jako pogriješio predavši loptu Talijanima, ali se uspio vratiti i čudesno obraniti udarac Defrela. Minutu kasnije Ter Stegen je izveo lijepu paradu nakon udarca Perottija, ali je u sljedećem napadu vratar Barcelone ipak kapitulirao.
Prizeman ubačaj Perottija prihvatio je Džeko i neobranjivo iz blizine pogodio mrežu. Roma je zaigrala puno hrabrije, ali su potom primili i četvrti gol, opet nakon velike pogreške.

Ubačaj Gomesa s lijeve strane branič Rome Fazio nije uspio kontrolirati i namjestio je loptu Suarezu koji ne griješi iz blizine za rutinsku i visoku pobjedu Barcelone.