Liga prvaka : Liverpool i Real ipak prošli dalje

12 Decembra
12:04 2007

Ni rekordna osmica Bešiktašu ni lomljenje Porta nisu uvjerili navijače, ali ni američke vlasnike, da je domaći poraz od Olympiquea bio samo loš dan. Rafael Benitez morao se dokazati i u Marseilleu. Uspio je. A Juergen Klinsmann još æe malo prièekati novi angažman. Pogotovo ostane li mu želja klupa Redsa. Europski doprvak Liverpool četvrti put za redom ušao je u drugi krug Lige prvaka promarširavši Francuskom s 4:0. U èetvrtoj minuti Gerrard je pospremio odbijanac nakon što mu je Mandanda obranio jedanaesterac. Za razliku od dvoboja Dinamo – Werder, norveški sudac Terje Hauge ovaj je put toèno procijenio kazneni udarac.Već u 11. minuti Torres je povisio na 2:0, a Kuijt je u 48. pogodio i za 3:0, a posao je završio Babel u 90. Iznenađenje nije dopustio ni drugi velikan koji je visio do posljednjeg kola. Real je takoðer sve dvojbe riješio vrlo brzo, Lazio je bio potopljen nakon 36 minuta pogocima Baptiste, Raula i Robinha. Pandev je samo smanjio na 3:1 u 80. minuti i pritom se dobro natukao udarivši u vratnicu, a u posljednjoj je minuti Casillas obranio jedanaesterac Rocchiju. Tako su Talijani ostali bez europskoga proljeća.  Ivan Rakitiæ opet je uhvaæen u društvu Mladena Krstajić a. No, sinoć je kažnjeni dvojac skrušeno sjedio na tribinama stadiona u Gelsenkirchenu i promatrao slavlje svojih suigrača. Schalke je uspio i drugi put svladati Rosenborg i tako preskočiti norvešku momčad i ući u osminu finala elitnog natjecanja. Sudionici drugog kruga su Porto, Liverpool, Chelsea, Schalke, Real, Olympiakos, Milan, Celtic, Barcelona, Manchester Utd., Roma, Inter, Sevilla i Arsenal, a za ostala dva mjesta bore se Rangers i Lyon, odnosno Fenerbahèe i PSV. U Kup Uefe æe Marseille, Rosenborg, Werder, Benfica, Sporting i Slavija. (Kliker.info-VL)