Liga prvaka : Liga prvaka : Džeko zabio, Wolfsburg izgubio (Video)

25 Novembra
22:05 2009

U 5. kolu skupine B Lige prvaka CSKA je u Moskvi svladao njemačkog prvaka Wolfsburga rezultatom 2:1. Wolfsburg je u vodstvo došao pogotkom Edina Džeke, kojeg je uposlio Martins u 19. minuti utakmice. Domaćini se vraćaju u igru u 58. minuti, kada Necid pogađa za 1:1. Nedugo zatim CSKA dolazi do potpunog preokreta u 66. minuti pogotkom Miloša Krasića. Wolfsburg je do kraja susreta imao nekoliko dobrih prilika za poravnanje, od čega dvije preko Misimovića, ali se rezultat nije mijenjao.Elvir Rahimić je za momčad pobjednika odigrao svih 90 minuta, pretrčavši 11,45 kilometara. Zadivljuje i njegova statistika tačnih dodavanja, čak 63 od 69 što je prevedeno u postotke 91.Misimović je imao pet udaraca u protivnička vrata, od čega su dva otišla u okvir. Pretrčao je 11,82 kilometra, i imao 37 tačnih, od 55 dodavanja (67%).Drugi naš reprezentativac u redovima Wolfsburga Edin Džeko, je pored pogotka imao još jedan udarac u vrata domaće momčadi. Pretrčao je  10,95 kilometra.Nakon nepotpunog petog kola u skupini B CSKA i Wolfsburg imaju po sedam bodova, tako da će odluku o drugoj momčadi koja će izboriti slijedeći krug donijeti zadnje kolo u kojem njemački prvak dočekuje Manchester, a CSKA gostuje kod Besiktasa. Ukoliko ostvare identičan učinak u zadnjem kolu dalje ide Wolfsburg. (Kliker.info-Sportin)