Liga prvaka : Inter umalo prokockao prednost od četiri gola (VIDEO)

21 Oktobra
03:36 2010

Inter je još jednom pokazao svu svoju snagu, te došao do trijumfa nad Tottenhamom (4:3). Neroazzurri su imali četiri gola prednosti, ali ju je umalo istopio sjajni Bale. U drugoj utakmici grupe A, Twente i Werder remizirali su, odigravši 1:1.Inter je, slobodno možemo reći, pitanje pobjednika riješio nakon svega petnaestak minuta igre. Poveli su domaći već u prvom svom napadu. Coutinho je sjajno uposlio Javiera Zanettija na lijevoj strani, Argentinac ušao iz drugog plana i iz prve loptu plasirao iza leđa Gomeza.Desetak minuta kasnije, možda i prekretnica utakmice. Gomez je srušio Bibiyanija, zaradio isključenje, a Samuelu Eto'u donio priliku da poveća prednost. Kamerunac takve poklone ne odbija. Žrtva Gomezove "gluposti" bio je hrvatski reprezentativac Luka Modrić umjesto kojeg je ušao rezervni golman Cudicini.Sve dileme oko pobjednika, iako se igrala tek 15. minuta, riješio je srbijanski reprezentativac Dejan Stanković kada je sa ruba šesnaesterca prizemnim udarcem matirao Cudicinija.

So na ranu gostima iz Londona bio je drugi pogodak Eto'a u 35. minuti. Eto'o je sjajnom loptom uposlio mladi Coutinho, Kamerunac izašao sam pred Cudicinija i pogodio za već ogromnih 4:0. Spursi se nisu predavali, pa su umalo napravili veliki podvig.Nevjerovatni Gareth Bale je u nastavku postigao čak tri gola. Najprije je u 52. minuti pretrčao pola terena i iz kosa s lijeve strane matirao Julija Cesara. Iz identične situacije Bale je u finišu postigao i drugi pogodak, a onda je isti ugao pronašao i nešto kasnije. Twente je ugostio Werder, a ovaj susret okončan je bez pobjednika, što je svakako rezultat koji ide na ruku Interu i Tottenhamu. Jannsen je, petnaestak minuta prije kraja, doveo Holanđane u vodstvo, ali je mladi Austrijanac Marko Arnautović u 80. minuti pogodio za važan bod gostiju iz Bremena.