Liga prvaka : Engleski derbi bez pobjednika, preokret Fenerbahčea

03 Aprila
10:59 2008
Drugog dana četvrtfinala Lige prvaka Fenerbahce je ostao neporažen i u petom susretu na svom terenu svladavši Chelsea 2-1, dok su Arsenal i Liverpool u Londonu odigrali bez pobjednika.Fenerbahce na svom Sükrü Saraçoglu stadionu još nije doživio poraz. Nakon gostovanja Chelseaja, momčad legendarnog Zica i dalje nije svladana u Istanbulu. Domaći sastav postigao je sva tri pogotka na utakmici, ali na semaforu je ipak stajalo ‘samo’ 2-1. U petoj utakmici na svom stadionu Turci su slavili i peti put.Englezi su poveli u 13. minuti nakon što je dugu loptu iskontrolirao Malouda te uputio snažnu prizemnu loptu u peterac, gdje je Deivid podmetnuo nogu i prevario svog vratara Volkana Demirela. Deivid je gotovo postao tragičar nakon što je ove sezone u Ligi prvaka gotovo redovito zabijao i razveseljavao svoje navijača. Nošeni vjernim i fanatičnim navijačima Turci su imali nekoliko prilika iako niti momčad Avrama Granta nije ostala dužna te je testirala turskog vratara. Na odmor se otišlo prednošću gostiju 1-0.U drugom poluvremenu Turci, svjesni da im ovaj rezultat sigurno zatvara vrata polufinala i velikog uspjeha kluba, kreću po izjednačenje. Zico u 54. minuti uvodi Kazima Kazima i pogađa. Samo 11 minuta nakon zamjene Turci izbjegavaju zamku zaleđa i Kazim Kazim pogađa pored nemoćnog Cudicinija. Stadion je na nogama, a Fenerbahce je uspio ostaviti nadu za uzvrat koji se igra za tjedan dana. Od tragičara do junaka trajao je put Deivida koji je u 81. minuti prekrasnim udarcem sa 30 metara pogodio same rašlje gola Engleza i postavio konačan rezultat od 2-1. Englezima će za tjedan dana na Stamford Bridgeu trebati pobjeda od 1-0 ako žele igrati u polufinalu.

Engleski derbi na Emiratesu          U engleskom derbiju u Ligi prvaka Arsenal i Liverpool su na Emiratesu odigrali 1-1. U tipičnoj engleskoj utakmici, punoj ritma i akcija te udaraca po golu u vodstvo su došli domaćini. ‘Topnici’ i ‘redsi’ odigrat će 3 susreta u 7 dan, naime već u subotu će Liverpool ponovno gostovati na Emiratesu.Nakon velikog pritiska ‘topnika’ Emmanuel Adebayor je nakon udarca iz kuta glavom neometan postigao pogodak u 23. minuti. Samo tri minute kasnije ‘redsi’ odgovaraju ma makbolji mogući način. Momčad Rafe Beniteza je nakon solo akcije kapetana Stevena Gerrarda, koji je prošao po lijevoj strani prošavši do tada neprelaznog Kolo Tourea i lijevom nogom ubacio u sredinu gdje je natrčao Dirk Kuyt i postigao pogodak za izjednačenje i velikih 1-1. Nakon izjednačenje momčad Arsene Wengera imala je više od igre, ali nisu zabili gol. Domaćini su trebali dobiti i jedanaesterac, ali sudac nakon pada Hleba, kojeg je povukao strijelac za Liverpoolnije pokazao na bijelu točku. Wenger je oštro prosvjedovao, ali sudac nije promijenio odluku. Još bolju priliku su imali ‘topnici’ kada je Fabregasov udarac sa crte izbio Bendtner koji je bježao od lopte, ali nije se uspio izmaknuti i rezultat na semaforu se nije mijenjao.Za tjedan dana igra se uzvrat na Anfieldu, a Benitez je zadovoljan rezultatom iz prve utakmice. (Kliker.info-JL)