Liga prvaka : Edin Džeko strijelac u porazu Wolfsburga (VIDEO)

09 Decembra
01:09 2009

Nizale su se prilike pred golom Manchester Uniteda, uglavnom ih je stvarao naš Edin Džeko, i činilo se da će svakog trenutka Vukovi postići gol za pobjedu od 2:1, pa kasnije i za remi od 2:2 koji im je u jednom trenutku takođe donosio prolaz dalje. No to se nije desilo, a prvaku Njemačke je večeras presudio Michael Owen koji je postigao hat-trick u pobjedi svog tima od konačnih 3:1.Pobjeda desetkovanih Vragova je večeras išla na mlin ekipi CSKA koja je u Istanbulu sa 2:1 savladala Bešiktaša čime je ovjerila drugo mjesto i svoj plasman u osminu finala. United je u konačnici prvi sa 13 bodova, tim iz Moskve drugi sa deset, Wolfsburg će sa sedam bodova u UEFA Evropa ligu, dok je Bešiktaš poslednji sa četiri boda na kontu.Igrači Wolfburga će svakako imati za čime da žale jer su večeras protiv sebe imali i više nego oslabljenog prvaka Engleske koji je na ovo gostovanje doputovao bez 15 povrijeđenih igrača, od čega osam defanzivaca, zbog čega je Darren Fletcher igrao na desnom beku, a Michael Carrick na poziciji štopera. Ali i sa takvom odbranom su gosti primili samo jedan gol.Kompletno prvo poluvrijeme je donijelo dominaciju Vukova koji su uglavnom prijetili preko Džeke, Zvjezdana Misimovića i Grafitea, a sve ono što domaći nisu iskoristili su gosti kaznili u 43. minuti. Naime, tada je van svih očekivanja sijevnuo dobar prodor Nanija po lijevoj strani koji je potom pronašao Michaela Owena, a ovaj glavom zatresao mrežu Wolfsburga.

Otvaranje drugog poluvremena je donijelo isto što i kompletno prvo, ali ovaj put su ipak domaći navijači konačno imali razloga za slavlje. Igrala se 56. minuta kada je po lijevoj stani dobar posao obavio Marcel Schaefer i na petercu gostiju pronašao našega Džeku koji takve šanse ne propušta i glavom zapucava loptu pod prečku Vragova, za poravnanje na 1:1.Gol Džeke još više diže domaće koji nastavljaju sa dominacijom, ali nažalost po njih ona je do samoga kraja bila jalova. To nije bio slučaj na drugoj strani terena gdje je u 83. minuti Owen svoj drugi gol postigao nakon brilijantnog prodora Gabriela Obertana, a do kraja je napadač tima sa Old Trafforda krunisao brzu kontru i tako stavio tačku na ovaj meč i svoj zaista impresivni hat-trick.I dok se u osmini finala neće naći Džeko i Misimović, utjeha nam može biti što će tamo igrati Elvir Rahimić koji je večeras odigrao kompletan meč u Istanbulu gdje je njegov CSKA sa 2:1 savladao domaćeg Bešiktaša. Golove za tim iz Moskve su postigli Miloš Krasić u 41. i Evgeni Aldonin u 95. minuti, dok je domaćima na par minuta izjednačenje od 1:1 donio Bobo golom u 86. minuti.

Rezultati susreta šestog kola nogometne Lige prvaka:

A-grupa:
Juventus – Bayern Munchen 1:4
(Trezeguet 19./Butt 30.-pen, Olić 52., Gomez 83., Timoščuk 90.)

Marseille  – Real Madrid 1:3
(Gonzalez 11./Ronaldo 5. i 80., Albiol 60.)

Chelsea  – APOEL 2:2
(Essien 19., Drogba 26./Zewlakow 6., Mirosavljević 87.)

Tabela:

1. Chelsea 6 4 2 0 11:4 14
2. Porto 6 4 0 2 8:3 12
3. Atletico Madrid 6 0 3 3 3:12 3
4. APOEL  6 0 3 3 4:7 3

Po dvije ekipe iz svake grupe plasirale su se u osminu finala.  (Kliker.info-Sportin)