Liga prvaka : Edin Deko strijelac u porazu Wolfsburga (VIDEO)

30 Septembra
20:44 2009

Edin Džeko postigao je svoj prvi gol u karijeri u Ligi prvaka, a mjesto nije moglo biti bolje, jer malo se igrača može pohvaliti da je svoj prvijenac u ovom evropskom takmičenju postiglo na Old Traffordu.Wolsburg je bolje otvorio susret, što je pomalo iznenadilo slavni Manchester United. Prvak Njemačke više je držao loptu u svom posjedu, ali nekih izglednijih prilika Nijemci nisu imali u tom periodu susreta.Edin Džeko je u dva navrata oprobao svoj šut iz daljine, ali oba puta lopta je otišla van gola. Prvu pravu priliku na utakmici za Manchester United je imao nekadašnji igrač Tottenhama Michael Carrick, koji je izbio sam pred golmana Wolfsburga Diega Benaglia, ali je švajcarski internacionalac izašao kao pobjednik iz duela jedan na jedan.U 20. minuti, trener engleskog prvaka i viceprvaka Evrope Sir Alex Ferguson iz igre je izveo Michaela Owena, a umjesto njega na teren je ušao bugarski napadač Dmitar Berbatov.Antonio Valencija se našao u izglednoj prilici nakon proboja po desnoj strani, ali njegov šut završio je pored lijeve stative gola Wolfsburga.Do kraja prvih 45 minuta ostalo je neriješeno, 0:0. Ekipa naših Edina Džeke i Zvjezdana Misimovića izgledala je više nego dobro na travnjaku slavnog Teatra snova, a Manchester United izgledao je prilično nemoćno u nastojanjima da dođe do gola Diega Benaglia.

Već u prvoj minuti drugog dijela Misimović je ubacio za Ricarda Costu koji snažno šutira, ali lopta odlazi malo pored gola Manchester Uniteda. U 55. minuti Brazilac Anderson je snažno šutirao, ali Benaglio odlično odbranio a već u narednom na scenu je stupio Edin Džeko!Hasebe je odlično ubacio sa lijeve strane, a reprezentativac Bosne i Hercegovine skokom je barem za metar nadvisio Patricea Evru i glavom matirao Kuszczaka i Wolfsburg je poveo na Old Traffordu.Međutim, samo dvije minute kasnije United je izjednačio. Josue je faulirao Andersona na nekih 22 metra od gola Wolfsburga, a legenda Old Trafforda Ryan Giggs je pogodio, nakon što se lopta odbila od Christiana Gentnera i završila u mreži Benaglia.nchester United došao je u vodstvo iz naizgled bezopasne situacije. Berbatov je prvo uposlio Giggsa, koji loptu proslijeđuje do Carricka, a ovaj postiže drugi gol za Engleze u 78. minuti. Nakon štu su primili drugi gol, fudbaleri Wolfsburga su krenuli odlučnije ka golu Manchestera. Nemanja Vidić je tri minute prije kraja faulirao Džeku na nekih 25-30 metara od gola domaćih. Misimović je izveo slobodan udarac i pokušao uigranu akciju, ali Madlung nije bio dovoljno brz, pa je lopta pripala prvaku Engleske. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, ali nama svakako veliko zadovoljstvo predstavlja još jedna sjajna partija naših reprezentativaca , okrunjena golom Edina Džeke.